Blaze Bayley mówi, jakie emocje nim targały, gdy usłyszał „Brave New World” Iron Maiden

/ 18 września, 2023


Co czuł Blaze Bayley, gdy do Iron Maiden powrócił Bruce Dickinson?


Blaze Bayley zastąpił Bruce’a Dickionsona jako wokalista Iron Maiden w pierwszej połowie lat 90. i nagrał z zespołem dwa albumu. W 1999 roku Dickinson jednak powrócił do składu, a w 2000 Iron Maiden wydał album „Brave New World”.

W wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” Blaze Bayley wspomina, że wyrzucenie z Iron Maiden sprawiło, że targały nim różne emocje:

W jednej chwili snuję plany odnośnie solowej kariery, zamierzam wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się w Iron Maiden, będzie niesamowicie, a kilka godzin później łkam. Wówczas nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale to mnie zniszczyło.

A co czuł słuchając albumu „Brave New World” z Bruce’em Dickinsonem?

Przyznam, że wypłakałem sobie oczy. To bardzo dobry album, ale gdyby życie potoczyło się inaczej to bym z nimi pracował w studio i śpiewał w niektórych z tych piosenek. Uderzyło mnie poczucie wielkiej straty.

Dziś relacje między Blaze’em Bayleyem a Iron Maiden są dobre. Kilka miesięcy temu Blaze pojawił się na koncercie Ironów w Manchesterze. Choć Blaze nie dołączył do zespołu na scenie, chętnie pozował do zdjęć z fanami, którzy podzielili się nimi w internecie.

Więcej o całej historii Iron Maiden znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także