Blondie i Joan Jett w teledysku do „Doom or Destiny” [WIDEO]

/ 7 grudnia, 2017

Jedenaste długogrające wydawnictwo Blondie zatytułowane „Pollinator” ukazało się ponad pół roku temu. Mimo to zespół postanowił przypomnieć o jednym ze znajdujących się tam utworów – „Doom or Destiny”, w którym gościnnie pojawiła się Joan Jett.

Album z niepublikowanymi nagraniami Hendrixa w marcu

To właśnie do tego singla powstał oficjalny teledysk, który wyreżyserował Rob Roth. Na ekranie zobaczyć możemy Debbie Harry oraz Joan Jett, które wcielają się w role prezenterek wiadomości. Obrazek bogaty jest w liczne odniesienia do ostatnich wydarzeń politycznych – zobaczyć można chociażby pacynkę wyglądem przypominającą prezydenta Donalda Trumpa. Teledysk pojawił się w serwisie YouTube:

Na wspomnianym wydawnictwie znalazło się w sumie jedenaście kompozycji, z których zaledwie dwa napisane zostały przez członków zespołu Blondie – wspomniany „Doom or Destiny” oraz „Love Level”, współautorką „Long Time” jest natomiast Debbie Harry. Produkcją krążka zajął się John Congleton.


Poprzednie wydawnictwo Blondie ukazało się w maju 2014 roku, pod tytułem „Blondie 4(0) Ever” i zawierało dwie płyty – „Greatest Hits Deluxe Redux” było kolekcją nagranych na nowo największych przebojów grupy, a „Ghosts of Download” zawierało nowy materiał.

Blondie powstał w 1974 roku i od początku przewodzi mu charyzmatyczna wokalistka Debbie Harry oraz gitarzysta Chris Stein. Zespół wpisał się w nowojorską popkulturę drugiej połowy lat 70., gdzie z jednej strony dominował punk rock, a z drugiej disco, wydając takie przeboje jak „Hanging On The Telephone” i „Heart Of Glass”, pochodzące z najpopularniejszej płyty grupy, „Parallel Lines” (1978).

Zespół zawiesił działalność na większość lat 80. i 90., ale powrócił w 1999 roku albumem „No Exit” i od tamtej pory wydał już cztery studyjne płyty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także