Dave Grohl i Krist Novoselic ponownie razem na scenie [WIDEO]

/ 7 grudnia, 2017

5 grudnia, czyli w ostatni wtorek, na fanów Foo Fighters, którzy wybrali się na koncert w Eugene (stan Oregon) w Stanach Zjednoczonych, czekała miła, muzyczna niespodzianka, bowiem na scenie do grupy dołączył basista Nirvany, Krist Novoselic

Lao Che zdradza szczegóły nowego albumu

Novoselic, który w tym momencie zastąpił na tym stanowisku Nate'a Mendela, wraz z pozostałymi muzykami grupy wykonał jeden z najsłynniejszych utworów z repertuaru Foo Fighters, a mianowicie „Big Me”. Przed jego wykonaniem Dave Grohl powiedział: 

Powróćmy do tamtego dnia, miałem wówczas piosenkę, która moim zdaniem, mogła być czymś fajnym. Byliśmy w studiu mojego znajomego, nie…, byliśmy w studiu należącym do Roberta Langa. Przez cały dzień nie mieliśmy nic do roboty. Wówczas pomyślałem: „Mam pewien pomysł” i wspólnie nagraliśmy ten utwór, który znalazł się na pierwszym albumie Foo Fighters. Nosi tytuł „Big Me” i brzmi mniej więcej tak.

Poniżej możecie zapoznać się jak tamtego wieczora zabrzmiał:

To nie pierwszy raz, gdy Dave Grohl i Krist Novoselic, a także Pat Smear, gitarzysta Foo Fighters, który dołączył do Nirvany w 1993 roku i grał w niej podczas trasy po wydaniu płyty „In Utero”, spotykają się razem na scenie od czasu śmierci Kurta Cobaina w 1994. Wystarczy wspomnieć m.in. występ podczas wprowadzenia do Rock And Roll Hall of Fame w 2014 roku.  

Formacja Foo Fighters obecnie koncertuje i promuje swój ostatni, dziewiąty już, studyjny album „Concrete and Gold”, który ujrzał światło dzienne 15 września. Nie tak dawno z kolei muzycy udostępnili również w sieci utwór „Soldier, który został zarejestrowany podczas ostatniej sesji nagraniowej, jednak ostatecznie nie trafił na płytę. Możemy go znaleźć na składance „7-Inches For Planned Parenthood”, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz organizacji Planned Partenthood, finansującej badania nad chorobami przenoszonymi drogą płciową, metodami kontroli narodzin oraz badania nad rakiem, a także w serwisach streamingowych. 

Natomiast Krist Novoselic udziela się w nowym zespole Giants in the Trees. W skład formacji, poza nim, wchodzą: wokalistka i grająca na banjo Jillian Raye, gitarzysta Ray Prestegard i perkusista Erik Friend

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także