Ghost zapowiada wydawnictwo koncertowe

/ 7 grudnia, 2017

Szwedzka grupa Ghost oprócz tego, że obecnie intensywnie tworzy nowe kompozycje, z myślą o kolejnej płycie, również spogląda w przeszłość. Na rynku ukaże się bowiem album koncertowy.

Album z niepublikowanymi nagraniami Hendrixa w marcu

Wiadomo już, że będzie on zatytułowany „Ceremony And Devotion”. Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana, ale najprawdopodobniej album live ukaże się już w styczniu 2018. W sieci pojawiła się zapowiedź całości: 

Tak z kolei będzie prezentowała się okładka nadchodzącego koncertowego wydawnictwa zespołu Ghost:

Będzie to przedsmak przed daniem głównym, czyli czwartą studyjną płytą, nad którą obecnie muzycy Ghost pracują w studiu. Następca albumu „Meliora” z 2015 roku ma ukazać się w okolicach kwietnia przyszłego roku. Tak przynajmniej zdradził Tobias Forge, lider grupy, który w jednym z wywiadów powiedział:

Od jakiegoś miesiąca  [rozmowa była przeprowadzona we wrześniu – przyp. szy] siedzimy w studiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca roku będziemy mieli nagrany i zmiksowany nowy album. Oznacza to, że mamy nadzieję wydać nową płytę do kwietnia.

W innym natomiast wywiadzie Forge wyjawił jaki będzie temat przewodni nadchodzącej płyty:

Poprzedni album traktował o braku Boga i braku bóstw, nowy album będzie traktował o powrocie Boga. No wiecie, Bóg sprowadza swój gniew na cierpiących ludzi. W tym sensie będzie to bardziej biblijna płyta, a co za tym idzie mroczniejsza i nieco bardziej apokaliptyczna.

Dyskografię szwedzkiej grupy zamyka wydana w 2016 roku płyta EP „Popestar”, na której znaleźliśmy jeden nowy utwór „Square Hammer”, a także kowery z repertuaru różnych zespołów: Eurythmics, Impet, Simian Mobile Disco oraz Echo & the Bunnymen.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także