„Bohemian Rhapsody”. Kolejny zwiastun filmu o Queen w sieci [WIDEO]

/ 17 lipca, 2018

Wiadomo, że film „Bohemian Rhapsody”, w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Bryana Singera, trafi na ekrany kin 2 listopada. Amerykańska wytwórnia 20th Century Fox postanowiła umilić czas oczekiwania na produkcję i udostępniła w sieci nowy trailer.

Film „Bohemian Rhapsody” stronniczy? Twórcom zarzucono manipulację faktami

W poniższym zwiastunie wracamy m.in. do początków działalności grupy – moment, w którym Freddie Mercury połączył siły z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem, którzy grali wówczas jeszcze w kapeli o nazwie Smile. Całość możecie zobaczyć poniżej:

Na sam koniec przypomnijmy: główną rolę – Freddiego Mercury'ego – zagra Rami MalekBen Hardy, znany chociażby z filmu „X-Men: Apocalypse”, wystąpi jako perkusista Roger Taylor. Za postać gitarzysty Briana Maya odpowiada brytyjski aktor filmowy i telewizyjny Gwilym Lee. Z kolei Joe Mazzello, który zagrał w biografii Marka Zuckerberga „The Social Network”, wcieli się w basistę Johna Deacona. W filmie wystąpi również komik Mike Myers. 

Za scenariusz odpowiada Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami są członkowie grupy: Brian May oraz Roger Taylor

W oficjalnych materiałach, zapowiadających całość, możemy przeczytać:

„Bohemian Rhapsody" jest celebracją Queen, ich muzyki i wyjątkowego wokalisty Freddiego Mercury’ego, który łamał stereotypy i stał się jednym najbardziej kochanych wykonawców na planecie. Film pokazuje powstanie zespołu, ikoniczne piosenki i rewolucyjne brzmienie, a także to, jak grupa znalazła się na krawędzi upadku, gdy życie Mercury’ego wymknęło się spod kontroli, i wreszcie tryumfalny powrót na Live Aid, gdzie Mercury, który stanął twarzą w twarz ze śmiertelną chorobą, poprowadził zespół przez jeden z najwspanialszych koncertów w historii rocka.

szy I fot: kadr z wideo

KOMENTARZE

Przeczytaj także