Bon Jovi. Wyjątkowy teledysk i film dokumentalny

/ 27 stycznia, 2017

Powoli dobiega końca współpraca zespołu Bon Jovi i serwisu Tidal, która obejmowała filmową promocję płyty „This House is Not for Sale”. Na zakończenie zespół podzielił się z fanami dwoma niezwykłymi produkcjami. Pierwszą jest teledysk „Spiritual Warfare”, na który złożyły się dwa inne klipy (również opublikowane w serwisie YouTube zespołu): „Living With the Ghost” oraz „Reunion”.

Richie Sambora nie był aż tak ważny dla Bon Jovi?

Bon Jovi – „Spiritual Warfare”:

W powyższym klipie znalazły się również fragmenty krótkiego filmu dokumentalnego, który przygotował zespół Bon Jovi. „This House is Not For Sale – Camden, NJ” pokazuje, jak zmieniło się miasto Camden, które od dziesięciu lat wspierane jest przez Soul Foundation, czyli fundację założoną przez Jona Bon Jovi. Pełna optymizmu filmowa produkcja również pojawiła się w serwisie YouTube.

Film dokumentalny „This House is Not For Sale – Camden, NJ”:

„This House is Not for Sale” – album wyjątkowy

Ostatnie długogrające wydawnictwo Bon Jovi było nietypowe z wielu względów. Fani pamiętają przede wszystkim, że w studiu pierwszy raz w historii zespołu nie pojawił się Richie Sambora, ale Jon Bon Jovi zwracał uwagę na inne szczegóły:

Nagrywaliśmy ten album w różnych studiach, w różnym czasie. Nigdy nie robiliśmy tego w ten sposób. Zdecydowaliśmy, że chcemy wrócić do miejsca, w którym nagraliśmy singiel „Runaway”, czyli do 1982 roku – wtedy, gdy moim zajęciem było przynoszenie kawy i wycieranie podłogi.

Lider zespołu zaznaczył również, że jest na takim etapie swojej kariery, że nie musi nikomu niczego udowadniać, dlatego na płycie „This House is Not for Sale” postawił na szczere i uczciwe rozwiązania. Jak to się udało? Oceńcie sami.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także