Bracia Liam i Noel Gallagherowie się pogodzili

/ 20 grudnia, 2017

Koniec wieloletniego konfliktu? Kolejny zwrot akcji w burzliwych relacjach? Czy może koniec skrojonej pod publiczkę kampanii nowych płyt? Nowy tweet Liama Gallaghera wzbudził w internecie wiele kontrowersji.

Jimmy Page zapowiada album z niepublikowanymi nagraniami Led Zeppelin

Byli liderzy Oasis, bracia Liam i Noel Gallagherowie, nigdy nie pałali do siebie szczególną sympatią. Zwłaszcza w ciągu ostatniego roku media donosiły o publicznym praniu brudów przez braci. Przodował w tym Liam, który za sprawą swojego konta Twitter, nie szczędził bratu docinków i ostrych tekstów.

Przypomnijmy choćby, że Liam obwiniał ostatnio Noela za rozpad Oasis, mówiąc:

Nie muszę za nic przepraszać, jeśli chodzi o koniec Oasis. Nie miałem z tym nic wspólnego, wszystko jest winą Noela. Musiałem się z tym pogodzić i ruszyć dalej. Ale tak, tęsknię za zespołem, brakuje mi chłopaków.

Szkoda, że Noel stał się takim dupkiem. Żałuję, że odwrócił się od nas i wprowadził The Sun do naszej grupy. Poza tym nie żałuję niczego. Ludzie wiedzieli, że zasłużyliśmy na to, co osiągnęliśmy i nie całowaliśmy niczyjego tyłka, żeby dotrzeć w to miejsce. To było niesamowite.

Krytykował brata także za to, że koncertował z U2, twierdząc, że „w końcu opłaciło mu się wchodzenie w tyłek” U2 i że sam wolałby „zjeść własne gówno” niż słuchać U2.

Noel za to sugerował, że Liam powinien odwiedzić psychiatrę.

Ich spór miał jednak też wymierne korzyści. Solowy album Liama Gallaghera, „As You Were” dotarł na szczyt listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, pokrywając się złotem, rozchodząc się w nakładzie 103 tysięcy egzemplarzy w pierwszym tygodniu – czyli więcej niż pozostali artyści z top 20 sprzedali łącznie. Został też okrzyknięty najlepiej sprzedającym się albumem winylowym w Wielkiej Brytanii ostatnich 20 lat, po tym jak w pierwszym tygodniu rozeszło się 16 tysięcy sztuk tego nośnika.

Podobnym sukcesem poszczycić się może także nowy album zespołu Noel Gallagher's High Flying Birds, „Who Built The Moon?”, który również zawędrował na szczyt w Wielkiej Brytanii i pokrył się złotem.

W tym kontekście nowego znaczenia nabiera tweet umieszczony przez Liama, w którym napisał:

Życzę Wesołych Świąt ekipie NG. To był świetny rok, dziękuję za wszystko. Nie mogę się doczekać jutrzejszego spotkania.

Inicjałami NG Liam zawsze określał w tweetach Noela. Następnie Liam dodał, że pogodzili się.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także