Rex Brown szykuje specjalny prezent dla fanów

/ 20 grudnia, 2017

Rex Brown zadebiutował w tym roku solowym albumem „Smoke On This”. Basista wcześniej udzielał się w takich zespołach, jak Pantera i Down.

Tim Ripper Owens w obronie hologramu Dio

W wywiadzie dla radia KLOS, Rex Brown przyznał, że ma już pomysł na nowe wydawnictwo, tyle że będzie ono szczególne.

Chcę kontynuować drogę w kierunku, w którym zmierzam, ale teraz chcę wejść do studia i nagrać album z przeróbkami. Chcę w ten sposób dać fanom coś fajnego, a przy okazji wydać nowy materiał.

Rex Brown nie wyjawił na razie, jakie utwory chciałby przerobić, jednak można spodziewać się brzmień z amerykańskiego południa, bluesa i country, gdyż tacy wykonawcy stali u zarania inspiracji jego oraz zespołu Pantera, w którym zaczynał karierę.

Popyt na reaktywację Pantery

W jednym z niedawnych wywiadów Rex Brown przyznał, że Panterze wielokrotnie oferowano duże pieniądze za reaktywację.

Mówię tu za siebie, ale chętnie zagrałbym z nimi znowu te kawałki. Gdyby tylko wszyscy mieli na to ochotę, uporządkowali swoje sprawy i potrafili się porozumieć, stworzylibyśmy znowu muzykę. Zrobiłbym to nawet za darmo. Ale tym razem byłoby inaczej, czegoś by brakowało.

Reaktywacji Pantery sprzeciwia się perkusista Vinnie Paul, brat zamordowanego w 2004 roku Dimebaga, obecnie grający w zespole Hellyeah.

Zespół Pantera zasłynął w latach 90., jako przedstawiciel nowej fali amerykańskiego metalu. Grupa powstała jednak na początku lat 80., założona przez braci Darrella i Vinniego Abbottów, do których dołączył basista Rex Brown oraz wokalista Terry Glaze. Zespół wydał w latach 1983-1985 trzy, inspirowane glam metalem albumy, które nie przyniosły mu rozgłosu. W 1986 roku Glaze’a zastąpił charyzmatyczny wokalista Philip Anselmo, a zespół powoli zaczął modyfikować swoje brzmienie, czego pierwszym krokiem był album „Power Metal” z 1988 roku.

Jednak dopiero album „Cowboys From Hell” z 1990 roku okazał się przełomowy dla Pantery. Grooviasty metal, którego napędzały riffy Dimebaga Darrella, ukształtował metal lat 90., który zastąpił tradycyjny thrash i heavy metal wcześniejszej dekady. Kolejne dwa albumy, „Vulgar Display Of Power” (1992) i „Far Beyond Driven” (1994), okazały się kultowe i kasowe, osiągając platynowe nakłady i docierając na szczyty list przebojów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także