Festiwal Legend Rocka. Znamy kolejnego wykonawcę

/ 19 grudnia, 2017

Na oficjalnym profilu Festiwalu Legend Rocka w serwisie Facebook poinformowano, iż kolejnym wykonawcą, który pojawi się w przyszłym roku w Dolinie Charlotty będzie Bryan Ferry – wokalista i autor piosenek znany z takich kompozycji jak „Slave To Love” czy „Don't Stop The Dance”

Auto Robert Planta wystawione na sprzedaż

Muzyk zaprezentuje swój bogaty repertuar 20 lipca 2018 roku, dzień przed zapowiedzianym już koncertem Billy'ego Idola. Bilety na koncert Ferry'ego trafią do sprzedaży już jutro o godzinie 9:00. Potwierdzenie ogłoszenia:

Bryan Ferry zaczynał muzyczną karierę w glam rockowym zespole Roxy Music, gdzie pełnił rolę wokalisty i autora piosenek. Spędził tam ponad dziesięć lat, a następnie – w 1983 roku –skupił się na swojej karierze solowej, którą czynnie prowadził przez ponad 25 lat.

Ponownie, już w XXI wieku dołączył do reaktywowanego Roxy Music. Tym razem muzyczna przygoda trwała 10 lat, do 2011 roku, a następnie Ferry ponownie skupił się na karierze solowej. Jego dyskografię zamyka opublikowany w 2014 roku album „Avonmore”, piętnasty w dorobku. 

Billy Idol na Festiwalu Legend Rocka

Billy Idol w 2018 roku wyrusza w europejską trasę. Niedawno poznaliśmy jej szczegóły. Wystartuje ona 25 czerwca w Luksemburgu i obejmie również Polskę – 21 lipca wokalista zagra w Słupsku, w Dolinie Charlotty. Będzie to kontynuacja udanego tournee z 2014 i 2015 roku, podczas którego muzyk promował swoją ostatnią studyjną płytę.

Będzie to pierwszy koncert wokalisty w naszym kraju. Artysta zadebiutował jako solista (wcześniej występował m.in. wraz z zespołem Generation X) w 1982 płytą „Billy Idol”, na której znalazły się takie utwory jak „White Wedding Pt. I” czy „Hot in the City”. Największą popularnością cieszył się natomiast następny krążek – „Rebel Yell” (1983), a konkretnie utwór tytułowy, który stał się wielkim przebojem. Billy Idol ma na swoim koncie osiem studyjnych albumów, z czego ostatni zatytułowany „Kings & Queens of the Underground” ukazał się w 2014 roku. Wokalista sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także