Corey Taylor wskazuje zespół, który daje mu nadzieję na przyszłość

/ 21 maja, 2023


Corey Taylor był zaskoczony, gdy usłyszał ten zespół, ale też przypominał mu on wczesny Slipknot.


Jednym z zespołów, które w ostatnich czasach doczekały się dużego rozgłosu na scenie metalowej jest Sleep Token. Tajemniczy zespół powstał w 2016 roku w Londynie, nie udziela wywiadów i nie ujawnia personaliów swoich członków. 19 maja ukazał się jego najnowszy album zatytułowany „Take Me Back To Eden”, a grupa już na początku czerwca wystąpi na Mystic Festival w Gdańsku.

W wywiadzie dla „Allison Hagendorf Show” Corey Taylor właśnie ten zespół wskazał, jako jego największe odkrycie ostatniego czasu:

Gdy po raz pierwszy usłyszałem Sleep Token pomyślałem sobie: „Co to ma być?”. Dla mnie to jeden z niewielu nowych interesujących zespołów – nazwę go metalowym, choć są tam też elementy popu czy jazzu. Podoba mi się, że nikt ich nie zna, że chcą być anonimowi. Przypomina mi to wczesny Slipknot. Też początkowo nie chcieliśmy, by o nas nic wiedziano: „Niech muzyka przemówi sama za siebie”. Zespoły takie, jak Sleep Token dają mi nadzieję na przyszłość.

Corey Taylor zapowiedział nowy album solowy. Płyta „CMF2” ukaże się 15 września i zawierać będzie trzynaście utworów, w tym „Beyond”, który właśnie ukazał się na singlu.

Na płycie „CMF2” znajdą się następujące utwory:

1. The Box
2. Post Traumatic Blues
3. Talk Sick
4. Breath Of Fresh Smoke
5. Beyond
6. We Are The Rest
7. Midnight
8. Starmate
9. Sorry Me
10. Punchline
11. Someday I’ll Change Your Mind
12. All I Want Is Hate
13. Dead Flies

KOMENTARZE

Przeczytaj także