Joe Duplantier (Gojira): Polska to nasz drugi dom

/ 21 maja, 2023
fot. mat. pras.


Niedługo znowu w Polsce zobaczymy zespół Gojira. Francuscy muzycy lubią do nas przyjeżdżać.


Gojira już na początku czerwca będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się w Gdańsku. Francuzi niedawno grali w Gliwicach, gdzie dla „Teraz Rocka” porozmawiał z nimi Jacek Nizinkiewicz.

Joe Duplantier przyznał wtedy, że miło wspomina wszystkie wizyty Gojiry w naszym kraju:

Polska zawsze miło mnie zaskakuje. Pamiętam Pol’and’Rock Festival, gdzie przyszły tłumy, jakich nigdy nie widziałem na naszych koncertach. Przyszłyby pewnie i tak, ale reakcja podczas naszego wy­stępu była bardzo żywiołowa. Zawsze jest, bo przyjeżdżamy do Polski od dawna i zaczynaliśmy od małych klubów. Mam wielu przyjaciół wśród muzyków z Polski. To dar od niebios, że cieszymy się u was taką przychylnością. Uwzględniamy podczas tras Polskę, mówię, że to nasz drugi dom.

Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Stoczni Gdańskiej. Gwiazdami imprezy będą Ghost, Danzig, Gojira, Behemoth, Testament, Electric Wizard, Meshuggah, Moonspell i wielu innych. Tutaj znajdziesz pełną rozpiskę godzinową festiwalu.

Cały wywiad z wokalistą Gojiry, a także sporo o Metallice znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży.

MAJOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także