Córka Kurta Cobaina straciła legendarną gitarę swojego ojca

/ 16 maja, 2018

Frances Bean CobainIsaiah Silva pobrali się w 2014 roku. Dwa lata później, córka Kurta Cobaina złożyła jednak do sądu papiery rozwodowe. Pomimo tego, że zostały one podpisane kilka miesięcy temu (w listopadzie ubiegłego roku), do teraz trwała walkę o legendarną gitarę, na której lider formacji Nirvana grał podczas słynnego akustycznego koncertu zrealizowanego dla telewizji MTV.

„Piece of Mind” Iron Maiden ukazał się 35 lat temu 

Silva od samego początku przekonywał, że dostał drogocenną gitarę od żony jako prezent ślubny. Takiej wersji wydarzeń jednoznacznie zaprzeczała córka frontmana Nirvany. Ostatecznie jednak sąd zgodził się z jego argumentacją. Od teraz więc instrumentem może dysponować były mąż Frances Bean.

Szacuje się, że jest on wart około miliona dolarów. Wpływ na to ma – przede wszystkim – rzadkość występowania tego modelu (1959 Martin D-18E) na światowym rynku. Jest to także prawdopodobnie ostatnia gitara, na której Cobain grał przed swoją samobójczą śmiercią.

Wspomniany akustyczny koncert Nirvany odbył się 18 listopada 1993 roku. To zdecydowanie jeden z najsłynniejszych występów pod szyldem MTV Unplugged. Do tej pory album z zapisem tamtego występu (ukazał się na rynku w listopadzie 1994) sprzedał się na całym świecie w nakładzie 16 milionów egzemplarzy.

Córka pójdzie w ślady ojca?

W wywiadzie dla „E!”, którego Frances udzieliła nie tak dawno, zdradziła swoje dalsze muzyczne plany. Na początku przyznała, że nie wie, czy bardziej określać siebie, jako muzyka czy artystkę wizualną:

Jeśli chodzi o muzykę, nie chcę się szufladkować i mówić, że jestem muzykiem, bo uważam, że muzyka i sztuki wizualne się ze sobą wiążą.

Dodała również, że chciałaby rozwijać swoją działalność muzyczną:

Czy chciałabym wydać coś namacalnego? Zdecydowanie.

Frances Bean Cobain 5 kwietnia, w 24. rocznicę śmierci lidera Nirvany, opublikowała na Instagramie amatorski film, w którym śpiewa swój utwór. Całość jednak zostala szybko usunięta z jej konta. Wcześniej natomiast udostępniła przeróbkę „Hallelujah” Leonarda Cohena.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także