„Czarne lustro” powraca. Piąty sezon serialu jeszcze w tym roku

/ 5 października, 2018

Chociaż oficjalna data premiery nowego sezonu „Czarnego lustra” nie została jeszcze potwierdzona przez Netflix, najprawdopodobniej jego emisja będzie miała miejsce jeszcze przed końcem 2018 roku. Czwarty sezon „Black Mirror” został udostępniony tuż przed końcem 2017 roku.

Wiadomo natomiast, że jeden z nowych odcinków „Czarnego lustra” będzie interaktywny. W pewnym momencie widz sam będzie mógł zadecydować o tym, jak potoczą się losy bohaterów. Netflix z formą interaktywnych programów eksperymentował do tej pory przy programach dla dzieci, jednak teraz wiadomo, że wdraża ten system również w programach dla dorosłych.

Co jeszcze wiadomo o piątym sezonie „Czarnego lustra”? Niewiele. Według plotek, akcja jednego z odcinków toczyć się będzie nie w przyszłości, a w latach 80. XX wieku.

Black Mirror” to seria niepowiązanych ze sobą etiud filmowych, pokazujących dystopijną przyszłość, w której maszyny przejmują kontrolę nad działalnością człowieka. Każdy z odcinków poświęcony jest jakiemuś konkretnemu zagadnieniu. Pierwszy sezon wyemitowany został w 2011 roku przez Channel 4, a od trzeciego sezonu serial produkowany jest przez Netflix. Do tej pory wyemitowano 19 odcinków podzielonych na cztery sezony.

Serial cieszy się dużą popularnością, także wśród muzyków rockowych. Ostatnio Matt Bellamy, przyznał w wywiadzie dla radia KROQ, że nowy album Muse będzie w dużej mierze zainspirowany właśnie „Czarnym lustrem”:

Oglądałem pierwszy sezon „Black Mirror” w telewizji, kiedy tylko się ukazał, czyli jakieś sześć lub siedem lat temu. To były tylko trzy odcinki, nie wiedziałem, co to takiego, ale bardzo mi się podobały.

Teraz serial jest na Netflix i w ciągu ostatniego pół roku nadrobiłem wszystkie odcinki. Sporo z tych zagadnień poruszonych zostanie na nowej płycie.

Żyjemy w świecie, w którym prawda dostaje mniej czasu antenowego niż kłamstwa i to jest przerażające. Najstraszniejsze jest to, że ludzki umysł jest podatny na fałszywe systemy wiary i błędne rozumowanie.

W odcinku „Hang the DJ” z czwartego sezonu możemy usłyszeć dwie nowe kompozycje islandzkiej grupy Sigur Ros, a także utwór „PanicThe Smiths.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także