Członkowie Dream Theater o możliwości powrotu Mike'a Portnoya

/ 24 lutego, 2017

Dream Theater rozpoczął trasę z okazji 25. rocznicy wydania albumu „Images And Words”, na której wykonuje ten klasyczny album w całości. Gitarzystę Johna Petrucciego i klawiszowca Jordana Rudessa holenderskie media zapytały czy możliwy jest z tej okazji powrót jednego z założycieli Dream Theater, perkusisty Mike’a Portnoya.

Dream Theater. Gra „The Astonishing” już dostępna

John Petrucci odpowiedział:

Nie mamy takich planów. Mike jest świetny, ma teraz wiele projektów. Gra chyba w dwudziestu zespołach i nie sądzę, żeby miał dla nas czas. Podczas tej trasy świętującej 25-lecie „Images” nie będziemy mieli gości z poprzednich składów.

Mike Portnoy, który opuścił Dream Theater w 2010 roku, żeby grać z Avenged Sevenfold, których perkusista The Rev. zmarł nagle pod koniec 2009 roku, próbował powrócić do swojego macierzystego zespołu, ale został odprawiony z kwitkiem. Jego miejsce zajął Mike Mangini.

Rok temu dla „Metal Rules” Portony powiedział:

Jestem dumny ze wszystkiego, czego dokonałem w ciągu ostatnich 25 lat. Dream Theater jest moim dzieckiem. Założyłem go w college’u, pół życia spędziłem z zespołem. Jestem dumny z każdej płyty i z każdego koncertu. Wiele osób mówi o moim powrocie do zespołu, ale nie liczę na to. Nie postawiłbym na to żadnych pieniędzy. Ale jeśli tak się stanie, to oczywiście jestem za, bo jestem bardzo sentymentalny, uwielbiam tych gości i fanów. Nie liczę jednak na to i jestem szczęśliwy robiąc to, co robię.

Mike Portnoy od czasu opuszczenia Dream Theater występował bądź nagrywał z takimi wykonawcami jak: Avenged Sevenfold, Transatlantic, Adrenaline Mob, Neal Morse, Flying Colors, The Winery Dogs, Bigelf i Metal Allegiance.

Dream Theater w Polsce

Dream Theater wystąpi w katowickim Spodku 16 maja 2017 roku w ramach trasy Images, Words & Beyond, na której wykonuje album „Images And Words” w całości. Bilety w cenie 149-579 PLN dostępne są na stronie Ticketpro.

Dream Theater: „Pull Me Under”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także