David Vincent (ex-Morbid Angel) zapowiada singel country

/ 24 lutego, 2017

David Vincent opuścił Morbid Angel w 2015 roku i postanowił poświęcić się muzyce country. 14 marca 2017 roku ukaże się jego pierwszy singel, pod tytułem „Drinkin' With The Devil”.

Byli muzycy z Morbid Angel z nowym projektem

Drinkin' With The Devil” ukaże się na 7-calowym winylu nakładem wytwórni Chicken Ranch Records. W utworze gościnnie zagra Danny B. Harvey (Headcat, Wanda Jackson, Nancy Sinatra). Utworowi będzie towarzyszył teledysk, który został nakręcony 22 lutego w Teksasie, gdzie aktualnie żyje David Vincent.

Poniżej możecie obejrzeć zapowiedź utworu:

W zeszłym roku w rozmowie z „SkullsNBones.com Vincent tak mówił o swojej muzycznej transformacji:

Jak większość muzyków słucham i inspiruję się różną muzyką. Kiedy przeniosłem się do Teksasu, pochłonęła mnie ta scena, trzymałem umysł otwarty na wszystko i odnalazłem inspirację niektórymi z tutejszych artystów. Zacząłem pisać piosenki. Po prostu. Wiem, że wielu ludzi oczekiwałoby po mnie czegoś innego, ale to wciąż jestem ja. Jestem otwarty, jak zawsze i pełen pasji dla tego materiału. Robę to na swój sposób i jest to coś zupełnie innego niż u większości wykonawców z tego gatunku.

Wiele osób widzi we mnie „metalowego” gościa, który próbuje czegoś nowego i mogą nie być zainteresowani, ale ci, którym puszczałem te piosenki, byli pod wrażeniem. Wielu pytało, dlaczego nie zrobiłem tego wcześniej. Nie oznacza to, że już nigdy nie zagram metalu, ale teraz tutaj jest moje serce, chcę więc wydać najlepszy materiał na jaki mnie stać i dobrze się bawić.

W rzeczy samej, David Vincent nie zamierza zrywać z metalem. Pod koniec zeszłego roku razem z Timem Yeungiem, Billem Hudsonem i Irą Black powołali projekt I Am Morbid, z którym wykonują klasyczne utwory Morbid Angel. Tim Yeung, który pożegnał się z zespołem Morbid Angel w tym samym czasie co David, tak komentował powody odejścia:

Niestety, ze względu na różnice finansowe, nie będę kontynuował grania z nimi. Pięć lat w Morbid Angel to były wspaniałe. Spotkałem ogrom wspaniałych ludzi na całym świecie, grałem cudowne koncerty i mam mnóstwo wspaniałych wspomnień i historii. Życzę Treyowi i Morbid Angel wszystkiego najlepszego.

Póki co znamy tylko koncertową wersję nowego utworu Davida Vincenta.

David Vincent: „Drinkin’ With The Devil”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także