Damon Albarn: Ostrzegałem Paula McCartneya przed współpracą z Kanye Westem

/ 5 lipca, 2018

Muzyk, w rozmowie z francuskim magazynu „L’Obs” wyjawił, że nawiązanie współpracy jednego z najważniejszych artystów w historii muzyki rockowej z raperem Kanye Westem, wywołuje u niego negatywne emocje. Albarn miał ostrzegać McCartneya przed takim ruchem.

Paul McCartney zdradza pierwsze daty światowego tournée

Liderowi Gorillaz chodzi – przede wszystkim – o utwór „FourFiveSeconds” (2015), w którym gościnnie wystąpiła także wokalistka Rihanna. Albarn, we wspomnianym wywiadzie, powiedział:

Mam problem z tą obraźliwą współpracą. Kanye West uwięził Paula McCartneya. Widzę Paula McCartneya w teledysku, ale nie mogę go usłyszeć w tej piosence. West jest jedną z tych osób, które żywią się innymi ludźmi. Zanim zdecydował się pracować z Westem, napisałem do niego SMSa, w którym ostrzegałem go przed tym, ale on to zignorował. Zrobił to, co chciał. To przecież Paul McCartney. 

Ponadto udział McCartneya został uwzględniony w utworach „Only One” oraz „All Day”.

Nowy album McCartneya w drodze

Kilka dni temu eks-Beatles zapowiedział publikację swojej nowej płyty zatytułowanej „Egypt Station”. Wiadomo, że wydawnictwo ukaże się na rynku 7 września nakładem Capitol Records. Nowy krążek McCartneya wyprodukował Greg Kurstin (nad jedną kompozycją czuwał Ryan Tedder), a materiał nagrywany był w trzech studiach mieszczących się w Los Angeles, Londynie i Sussex. 

Następczynię płyty „New” zapowiadają dwie kompozycje: „I Don’t Know” oraz „Come On To Me”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także