Dave Grohl chce grać na perkusji w AC/DC

/ 6 listopada, 2018

W wywiadzie dla „Forbes” lider Foo Fighters przyznał, że ma jeszcze jedno niespełnione marzenie: zagranie na bębnach w AC/DC. Czy ma na to szansę?

Chris Slade: Czy Axl Rose poradził sobie jako wokalista AC/DC?

Dave Grohl zapytany, w jakim zespole chciałby grać na bębnach odparł:

W AC/DC. To moje ostatnie marzenie. Ale Phil Rudd wrócił. Jeśli sięgniesz po ich najwcześniejsze nagrania, jest w nich więcej dynamiki. Potem złapali jeden groove. To wszystko dzięki Philowi Ruddowi. Ten koleś jest kluczem do brzmienia AC/DC.

Phil Rudd rozstał się z AC/DC przed wydaniem płyty „Rock Or Bust”. Powodem jego odejścia były problemy z uzależnieniem i prawem. Jego miejsce zajął Chris Slade. Ostatnio jednak zaczęły krążyć plotki, że AC/DC nagrywa nowy album z Philem Ruddem. Wszystko za sprawą zdjęć ze studia Warehouse w Vancouver, na których mogliśmy zobaczyć Angusa Younga, Phila Rudda, a także Briana Johnsona, który kilka lat temu zrezygnował z koncertowania z zespołem. Według niektórych źródeł grupa przygotowuje album z utworami, w których usłyszymy gitarę zmarłego niedawno Malcolma Younga.

Zmarły w 2017 roku gitarzysta zrezygnował z gry w zespole ze względu na problemy zdrowotne już w 2014 roku i nie brał udziału w nagraniach albumu „Rock Or Bust”. Okazuje się jednak, że przed odejściem zarejestrował ze swoim bratem, Angusem, mnóstwo piosenek, które teraz AC/DC ma zarejestrować na płycie.

Taką rewelację opublikował „JAM Magazine”, powołując się na „wiarygodne źródło z obozu AC/DC”.

Oto pełna treść tej wiadomości:

Dowiedzieliśmy się z wiarygodnego źródła z obozu AC/DC, że Angus Young pracuje nad nowym albumem AC/DC, który będzie zadedykowany jego bratu, zmarłemu Malcolmowi Youngowi.

Oto najbardziej ekscytująca część: we wszystkich nowych utworach będą ścieżki gitary Malcolma Younga.

Okazało się, że pięć lat przed nagraniem 15. płyty AC/DC, „Black Ice”, Angus i Malcolm stworzyli dosłownie setki piosenek, wiele z nich zostało nagranych i schowanych aż do teraz.

Angus postanowił wybrać najlepsze kawałki, w których zagrał Malcolm i teraz w studiu nagrywa i miksuje album z kolegami z zespołu: Philem Ruddem, Cliffem Williamsem i, tak, Brianem Johnsonem na wokalu.

Grupa nie potwierdziła oficjalnie tej informacji.

rf | fot. Kristof Acke

KOMENTARZE

Przeczytaj także