Dave Lombardo ocenił umiejętności Larsa Ulricha z Metalliki

/ 16 stycznia, 2021

Kolejny słynny perkusista poproszony został o wyrażenie swojej opinii na temat lidera Metalliki – Larsa Ulricha.


Lars Ulrich nie ma łatwego życia – choć jako perkusista i lider Metalliki osiągnął bardzo wiele, wciąż znajduje się w ogniu krytyki. Ta dotyczy najczęściej jego perkusyjnych umiejętności. Choć sam muzyk nic sobie z tego nie robi, jego gra podlega ciągłej ocenie.

Niedawno na jej temat wypowiedział się Mike Portnoy, teraz natomiast o Ulricha zapytany został inny świetny perkusista – Dave Lombardo, były członek zespołu Slayer. Oto jego odpowiedź:

Uważam, że Lars to dobry perkusista. Jest dobrym aranżerem. No właśnie, on aranżuje… Bez Larsa nie byłoby Metalliki. Należy więc docenić to, co robi dla zespołu.

To niezwykle ważne, żeby w zespole była chemia. Jest tam czterech muzyków. Kiedy między nimi jest chemia – swego rodzaju interakcja – gdy wyeliminujesz jednego członka, to już nie będzie to samo. Jeśli z równania zabierzesz Larsa, nic już nie będzie takie samo.

– powiedział Lombardo. I na koniec dodał:

Zespół miałby inną osobowość, gdyby ktokolwiek inny zasiadł za perkusją, dlatego w Metallice nie zmieniałbym nic.

Metallica to najpopularniejszy zespół metalowy na świecie, który sprzedał setki milionów płyt i niezmiennie od kilku dekad wypełnia największe stadiony oraz hale na całym świecie. Dyskografię grupy zamyka koncertowy album „S&M2”, który miał swoją premierę w 2020 roku.

WYDANIE SPECJALNE METALLICA + BLACK SABBATH

KOMENTARZE

Przeczytaj także