Dave Mustaine (Megadeth): Możemy wejść do studia jutro

/ 15 grudnia, 2017

Dave Mustaine już od dawna zapowiadał, że praca nad nowymi utworami idzie pełną parą, tym razem dla portalu „Loudwire” wyjawił jeszcze lepsze wieści.

Misfits zabroni używania telefonów na koncertach

Dave Mustaine zapytany w wywiadzie, kiedy Megadeth zamierza wejść do studia, powiedział:

Gdybyśmy chcieli moglibyśmy wejść do studia nawet jutro. Mamy wystarczająco wiele piosenek. Jeśli jesteś muzykiem, ciągle myślisz o muzyce, przelewasz na nią swoje emocje. Cały czas tworzymy.

Mustaine dodał jednak:

Musimy mieć jakieś życie prywatne. Jak powiedział Sting: musisz mieć jakieś życie między płytami, bo inaczej twoje teksty będą głupie.

Dave Mustaine już w lutym tego roku zwierzał się portalowi „Loudwire”, że razem z gitarzystą Kiko Loureiro myśli o nowym albumie Megadeth:

Chcemy rozpocząć proces komponowania w tym roku, kiedy będziemy na trasie, co będzie dobrą okazją do przelania naszych pomysłów na papier.

Przez ostatnie kilka tygodni dużo rozmawiałem z Kiko, przesyłaliśmy sobie pomysły w tę i z powrotem, a tworzenie zawsze działa na mnie motywująco. Kiedy widzę w mojej skrzynce odbiorczej nowe pliki, czuję się, jakbym odpakowywał prezenty na Gwiazdkę.

Lider Megadeth jest bardzo ożywiony po pracy nad „Dystopią”, która była pierwszą płytą nagraną z brazylijskim gitarzystą Kiko Loureiro. Rozmawiając z „Teraz Rockiem” latem 2016 roku Dave Mustaine nie krył radości:

Kiko wniósł do naszego zespołu wiele ekscytujących rzeczy, ale tak samo zrobili Chris Adler i David Ellefson. Wszyscy oni zjawili się w studiu w pełnej gotowości (…). Dzisiaj jestem szczęśliwą osobą, czuję się młodo, mam zespół, który mnie kręci, nawet jeśli nie wiem, kto jest dziś naszym perkusistą. Czy jest to Chris, czy Dirk, czy, kurwa, ja? (śmiech). Jesteśmy szczęśliwi, bo dobrze wykonujemy swoją robotę i traktujemy ludzi wkoło dobrze, staramy się stworzyć przyjazną atmosferę. Czuję się świetnie każdego dnia od początku trasy.

Megadeth ponownie wystąpi w Polsce 13 czerwca 2018 roku w katowickim Spodku u boku Judas Priest. Anglicy będą promowali album „Firepower”, który ma ukazać się na początku przyszłego roku. Czy przed koncertem dostaniemy także nową płytę Megadeth? Tego na razie nie wiemy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także