The Doors. Legendarny koncert z Isle of Wight zostanie wydany

/ 15 grudnia, 2017

23 lutego przyszłego roku ukaże się ostatni sfilmowany, a także czwarty od końca występ z wokalistą Jimem Morrisonem, który zmarł 3 lipca 1971, w składzie. Wspomniany koncert formacji The Doors miał miejsce podczas legendarnego festiwalu Isle of Wight w 1970 roku.

Phil Collen wskazuje najlepszy album Def Leppard

Jego zapis nigdy w całości nie był oficjalnie dostępny – w przyszłym roku zostanie po raz pierwszy wydany na DVD/Blu-Ray oraz CD. Całość została odświeżona, dzięki użyciu najnowszych technologii do korekty obrazu, a dźwięk z kolei został zmiksowany na nowo z oryginalnych taśm przez Bruce'a Botnicka, długoletniego współpracownika zespołu The Doors

Grupa wystąpiła na festiwalu Isle of Wight 30 sierpnia 1970 o godzinie 2 w nocy. Dała godzinny koncert, składający się z zaledwie z 7 utworów (muzycy The Doors zaprezentowali wydłużone wersje „When The Music Is Over”‚ „Light My Fire” czy „The End”), przed ponad 600-tysięczną publicznością. W sieci pojawiła się właśnie zapowiedź całości:

Podczas tej imprezy zagrali również tacy wykonawcy jak m.in. The Who, Emerson, Lake & Palmer, Miles Davis czy Ten Years After. 

„Strange Days” w specjalnej wersji 

Drugi studyjny album grupy The Doors, zatytułowany „Strange Days”, miał swoją premierę 25 września 1967, czyli skończył w tym roku już 50 lat. Z tej okazji na rynku ukazało się jego specjalne wydanie. Przygotowano go w formie podwójnego CD, na którym zamieszczono oryginalny miks mono oraz miks stereo. Miks mono jest także wydany na winylu.

Rocznicowe wznowienie płyty The Doors, które swoją premierę miało 17 listopada, wyprodukował Bruce Botnick, który był również inżynierem dźwięku podczas oryginalnej sesji „Strange Days”. On też dokonał remasteringu utworów. Ceniony dziennikarz muzyczny David Fricke napisał notkę do okolicznościowego wznowienia. Do książeczki dodano zestaw wcześniej niepublikowanych zdjęć zespołu.

Płyta „Strange Days” ukazała się zaledwie parę miesięcy po legendarnym debiucie. Dotarła do trzeciego miejsca listy Billboardu. Piosenki Jim MorrisonJohn Densmore, Robby Krieger Ray Manzarek nagrali w studio Sunset Sound w Hollywood, a produkował je Paul A. Rothchild

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także