Misfits. Zespół zabroni używania telefonów na swoich koncertach

/ 15 grudnia, 2017

W ubiegłym roku Glenn Danzig powrócił wraz z oryginalnym składem zespołu Misfits. Koncerty reaktywowanego składu cieszyły się dużym zainteresowaniem, nic więc dziwnego że i w tym formacja powróci na scenę. 

Anthrax zapowiada nowe wydawnictwo koncertowe

28 grudnia grupa wystąpi w Las Vegas, a 2 dni później w Los Angeles (drugi koncert jest już wyprzedany). Wiadomo już, że podczas tych dwóch nadchodzących występów Misfits nie będzie można używać telefonów komórkowych. Osoby, które zakupiły bilety, otrzymały drogą mailową specjalną wiadomość:

Zakaz telefonów komórkowych, smartwatchów, aparatów i kamer w trakcie koncertów The Original Misfits. Te ekskluzywne i jednorazowe występy będą odbywać się bez telefonów. 

Po dotarciu na miejsce koncertu, wszystkie telefony i smartwatche zostaną zabezpieczone w pokrowcach Yondr, które odblokują się dopiero po zakończeniu koncertu. Goście będą mieć swoje telefony cały czas przy sobie, jeśli zajdzie taka potrzeba, będą mogli z nich skorzystać w pobliżu specjalnych stacji Yondr w korytarzu, przy pomocy których pokrowiec zostanie odblokowany. Każda osoba, która zostanie przyłapana na korzystaniu z komórki w trakcie koncertu, zostanie z niego wyrzucona. Zachęcamy do współpracy przy tworzeniu koncertu wolnego od telefonów.

Tak jak zostało wspomniane – zasada działania pokrowca Yondr jest bardzo prosta. Wchodząc na koncert widz wrzuca telefon do środka, który zostaje zamknięty. Po zakończeniu występu wystarczy przejść obok specjalnych punktów otwierania, dzięki którym telefon zostaje wyciągnięty z pokrowca. Jego twórcy piszą:

Yondr ma bardzo prosty cel: ma za zadanie pokazać ludziom, jak potężna jest to chwila, gdy nie koncentrujemy się na nagrywaniu czy udostępnianiu. 

Formacja Misfits nie jest pierwszą, która wykorzysta, podczas swoich koncertów, wspomniany pokrowiec. Na takich ruch zdecydowali się także muzycy Guns N' Roses – pierwszy występ reaktywowanego składu, który odbył się w Los Angeles w kwietniu ubiegłego roku, odbył się bez użycia telefonów komórkowych. Basista Duff McKagan tak wspomina tamten koncert:

Boże, jakie to było wspaniałe. Można było poczuć stary klimat, ludzie tańczyli i bardzo dobrze się bawili. To było naprawdę fajne!

Misfits wystąpi w następującym składzie: wokalista Glenn Danzig (w zespole w latach 1977–1983), basista Jerry Only (podpora grupy przez wszystkie lata jego trwania) oraz gitarzysta Doyle Wolfgang von Frankenstein (1980–1983 oraz 1995–2001). Podczas zeszłorocznych koncertów dołączył do nich ponadto były perkusista Slayera, który obecnie udziela się m.in. w supegrupie Dead Cross, Dave Lombardo

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także