Dolores O'Riordan. Kiedy poznamy przyczynę śmierci wokalistki?

/ 24 sierpnia, 2018

Dolores O'Riordan została znaleziona martwa 15 stycznia w swoim pokoju w hotelu London Hilton przez pokojówkę. Wokalistka przybyła do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie miała udzielić się w przeróbce utworu „Zombie” The Cranberries w wykonaniu metalowego zespołu Bad Wolves.

Bad Wolves przekazał 250 tysięcy dolarów dla rodziny Dolores O'Riordan

19 stycznia poinformowano, że artystka nie zmarła z przyczyn naturalnych – tak wykazała autopsja. Dlatego też od razu miało ruszyć śledztwo w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości ze śmiercią O'Riordan. Utknęło ono jednak w martwym punkcie. Zapowiadano, że rozpocznie się 3 kwietnia, ale do tej pory żadne oficjalne informacje się nie pojawiły. W sieci pojawiły się jeszcze spekulacje, że irlandzka artystka mogła zatruć się zażywanymi lekami, chodziło o fentanyl – syntetyczny środek przeciwbólowy i anestezjologiczny. 

Jak jednak podają brytyjskie media, przyczynę śmierci wokalistki The Cranberries najprawdopodobniej poznamy 6 września, czyli w dniu, w którym Dolores O'Riordan skończyłaby 47 lat.

Rzecznik biura koronera powiedział (źródło cytatu: www.metro.co.uk):

Przekazaliśmy rodzinie wszystkie informacje, jakie posiadamy, ale dochodzenie rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy informacja o jej [Dolores] śmierci będzie dostępna dla opinii publicznej.

The Cranberries wydadzą album nagrany z Dolores

Muzycy formacji The Cranberries poinformowali – na początku marca – że planują wydać nowy album z partiami wokalnymi, jakie Dolores O'Riordan zdążyła nagrać przed swoją śmiercią.

W oficjalnym oświadczeniu mogliśmy przeczytać:

Ukończymy także nowy album studyjny, nad którym zaczęliśmy pracować w zeszłym roku, a do którego Dolores zdążyła nagrać wokale. Mamy nadzieję, że ta płyta wyjdzie na początku przyszłego roku.

Ostatni album studyjny The Cranberries ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Roses”. W 2017 roku grupa wydała płytę „Something Else” z akustycznymi i orkiestrowymi interpretacjami własnych piosenek, a także z trzema premierowymi kompozycjami.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także