Ed Sheeran został ponownie oskarżony o plagiat

/ 29 czerwca, 2018

Firma Structured Asset Sales LLC, która jest właścicielem jednej trzeciej praw do kompozycji „Let's Get It On” autorstwa Marvina Gaye'a z 1973 roku, pozwała Brytyjczyka na 100 milionów dolarów. Sheeran został oskarżony o skopiowanie – wspomnianej wyżej – piosenki w swoim utworze „Thinking Out Loud”, za który artysta zgarnął dwie nagrody Grammy.

Ed Sheeran dwukrotnie przerwał koncert z dość banalnego powodu

W pozwie zostały wyliczone następujące rzeczy, które ich zdaniem, Ed Sheeran zaczerpnął z utworu Marvina Gaye'a, są to m.in. melodia, rytm, chórki czy tempo.

Już dwa lata temu utwór „Thinking Out Loud” był przedmiotem sprawy w sądzie. Wówczas Sheeran został pozwany przez rodzinę Eda Townsenda, czyli współautora „Let's Get It On”, jednak ostatecznie uznano, że nie ma ewidentnych oznak plagiatu.

Na chwilę obecną, ani sam muzyk, ani nikt z jego najbliższego otoczenia, nie zdecydował się skomentować całej sprawy.

Poniżej możecie porównać oba utwory:

Przypomnijmy: muzyk zagra w tym roku dwukrotnie w naszym kraju – 11 i 12 sierpnia zobaczymy go na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety na oba koncerty wyprzedały się w ekspresowym tempie. 

Ed Sheeran ma na koncie trzy albumy. Wydany w 2011 roku „+” rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy. „x” z 2014 osiągnął nakład ponad 14 milionów. Natomiast „÷” z 2017 już pokrył się Platyną w USA oraz 9-krotną Platyną w Wielkiej Brytanii.

Artysta zapowiedział w rozmowie z podcastem „George Ezra And Friends”, że jego nowy album nie będzie popowy. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnego studyjnego albumu Sheerana

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także