Jakie płyty najczęściej kupują Polacy w tym roku? Empik udostępnia ciekawą grafikę

/ 29 czerwca, 2018

Regularnie, dzięki zestawieniom OLiS, jesteśmy informowani, które płyty najlepiej sprzedają się w danym tygodniu. W tych rankingach nie otrzymujemy jednak żadnych konkretniejszych (i dodatkowych) danych czy liczb. Sieć Empik wykorzystała ten fakt i na swoim fanpage’u opublikowała jakże interesującą infografikę. Możemy się z niej dowiedzieć, po jakie płyty najczęściej sięgali mieszkańcy poszczególnych województw w pierwszym półroczu tego roku.

Raport ZPAV: Rynek muzyczny odnotował wzrost, ale sprzedaż płyt spada

Poniższa grafika jasno wskazuje, że – jak na razie – rządzi Kortez i jego drugi studyjny album „Mój dom”, który ukazał się na rynku w listopadzie 2017 roku. Bardzo dobrze przyjęty, zarówno przez krytyków muzycznych, jak i słuchaczy, krążek jest niezwykle popularny w czterech województwach: podkarpackim, lubelskim, warminsko-mazurskim oraz pomorskim.

W kolejnych trzech – śląskim, wielkopolskim, a także lubuskim – nie ma sobie równych raper O.S.T.R. i jego ostatnia, tegoroczna, płyta „W drodze po szczęście”. Na Mazowszu – co raczej nikogo nie dziwi – prym wiedzie najgorętszy rodzimy duet ostatnich miesięcy, czyli TACONAFIDE.

Warto, na sam koniec, zwrócić uwagę także na – dosyć – nieoczekiwanych zwycięzców. Z pewnością zaskoczeniem będą faworyci w województwach opolskim oraz podlaskim. W stolicy rodzimej muzyki mieszkańcy chętnie sięgają po reedycję albumu „Coma of Souls” niemieckiej legendy sceny metalowej, formacji Kreator. Z kolei na Podlasiu wygrała… winylowa edycja debiutanckiego krążka formacji Kult.

Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółową mapką:

szy I fot: Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także