Pol'and'Rock Festival 2018 imprezą podwyższonego ryzyka? Policja podjęła decyzję

/ 29 czerwca, 2018

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą, zbliża się wielkimi krokami. Jeden z największych festiwali muzycznych na świecie otrzymał do wczoraj dwie pozytywne opinie – od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wielkopolskim oraz w kwestii zabezpieczenia medycznego. To mogło sugerować, że tym razem wydarzenie nie będzie miało statusu imprezy o podwyższonym ryzyku. 

Pol'and'Rock Festival 2018 z kolejną pozytywną opinią!

Decyzja należała do policji i niestety nadzieje organizatorów okazały się płonne:

Pomimo doskonałej opinii na temat zabezpieczenia medycznego, doskonałej opinii na temat zabezpieczenia sanitarnego, doskonałej opinii o Festiwalu wyrażonej w sondażu przeprowadzonym wśród mieszkańców Kostrzyna, a także pomimo doskonałej opinii tysięcy uczestników poprzednich edycji wydarzenia – tegoroczny Pol’and’Rock Festival otrzymał, w formalnej ocenie Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim kom. Fabiana Rogali, status imprezy o podwyższonym ryzyku

– możemy przeczytać na stronie internetowej Pol'and'Rock Festival. Dalej organizatorzy piszą, że nie zgadzają się z tą decyzją:

Zdaniem Fundacji tegoroczna opinia nie ma żadnego oparcia w rzeczywistej sytuacji, która by mówiła o zwiększonym prawdopodobieństwie wystąpienia zagrożeń czy nieprzestrzegania przez Organizatora zasad organizowania takiej imprezy. Realnie – nie ma żadnej, absolutnie żadnej podstawy, by po raz kolejny opiniować, że festiwalowa społeczność to narkomanii, zadymiarze, ludzie pozbawieni wzajemnego szacunku i tolerancji, ludzie agresywni wobec wszystkich i wszystkiego, co ich otacza, a nasz festiwal jest skupiskiem wszelkiego zła tego świata.

Organizatorzy podkreślają, że po wydarzeniach z 2017 roku byli przygotowani na to, że w tym roku decyzja policji będzie podobna, dlatego mają wdrożone wszystkie procedury i są w pełni przygotowani na poradzenie sobie w zaistniałej sytuacji. Zauważają jednak, że status ten oznacza również spory problem dla policji:

Ta decyzja powoduje, że 1470 policjantów, którzy muszą być zgromadzeni w Kostrzynie n. Odrą, jest siłą niewspółmierną do charakteru naszego festiwalu. W tym czasie większość tych funkcjonariuszy powinna pilnować spokoju wypoczywających Polaków w tych miejscach, gdzie wyjeżdżają oni na swoje urlopy. Zrobimy wszystko, aby tak było, aby siły, które pilnują Najpiękniejszego Festiwalu Świata, były logiczne i proporcjonalne, bo także ogromną wartością tego festiwalu jest współodpowiedzialność wszystkich jego uczestników za pokojowy przebieg imprezy i ogrom pozytywnych wrażeń, z którymi na nią przyjeżdżają i wyjeżdżają

– możemy przeczytać. Cały wpis na stronie polandrockfestival.pl

Na tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się tacy artyści, jak m.in. Judas PriestArch Enemy, Goo Goo Dolls, Booze and Glory, In Flames, Big Mountain, Blues Pills, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Soulfly, Hunter czy Big Cyc.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także