Robert Brylewski. Zobacz jak prezentuje się mural w hołdzie muzykowi

/ 29 czerwca, 2018

Jeden z najważniejszych muzyków w historii polskiego rocka zmarł 3 czerwca w wieku 57 lat. Odszedł w szpitalu po kilkutygodniowej śpiączce. Ponieważ z jego śmiercią związane jest brutalne pobicie, w sprawę zaangażowane są prokuratura i policja. Natomiast, w ostatnią środę, Robert Brylewski został upamiętniony w wyjątkowy sposób.

Lipcowy „Teraz Rock” już w sprzedaży. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

27 czerwca przy warszawskim klubie Pogłos odbyło się odsłonięcie muralu na cześć artysty, który wykonał Bruno Althamer. Dzieło ozdobiło ścianę budynku od ulicy Powązkowskiej. Poniżej możecie zobaczyć jak się ono prezentuje:

 

 

#robertbrylewski

Post udostępniony przez Tomasz Kaczorek (@tokaczor)

Ponadto w ogródku klubu odbył się specjalny koncert, podczas którego jazzowa formacja Pokusa zagrała w całości legendarną „Czarną płytę” Brygady Kryzys.

Robert Brylewski był jednym z najważniejszych polskich artystów alternatywnych, który w swojej twórczości – działał na scenie od lat 70. – łączył muzykę punk rockową, elektronikę, nową falę, czy w końcu reggae. Największą popularność przyniosły mu występy w zespole Kryzys, a następnie Brygada Kryzys. Współtworzył ponadto formacje Izrael oraz Armia.

W najnowszym, lipcowym, numerze „Teraz Rocka”, który od środy jest dostępny w kioskach, a także naszym sklepie internetowym, znajdziecie wspominkowy artykuł dotyczący muzyka autorstwa Bartka Koziczyńskiego.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także