Eminem pobił rekord należący do Led Zeppelin i ABBY

/ 11 września, 2018

31 sierpnia Eminem zaskoczył swoich wszystkich fanów. Raper postanowił, bez jakiejkolwiek wcześniejszej zapowiedzi, udostępnić nowy studyjny album zatytułowany „Kamikaze”, zaledwie dziewięć miesięcy po poprzednim krążku. Pomimo tego, najnowszy album cieszy się – co było do przewidzenia – ogromną popularnością. Artysta osiągnął właśnie historyczny wynik na brytyjskich listach przebojów. 

Die Antwoord w pięknym stylu odpowiadają na zaczepki Eminema [WIDEO]

Album „Kamikaze” zadebiutował na pierwszym miejscu najpopularniejszych płyt w Wielkiej Brytanii. Jest to dziewiąty z kolei krążek artysty, który – w pierwszym tygodniu – znalazł się na szczycie UK Charts. Raper pokonał tym samym wynik ustanowiony przez ABBĘ oraz formację Led Zeppelin (po osiem). Poprzedni rekord utrzymał się aż 36 lat!

Eminem zapytany, jak czuje się z nowym rekordem na brytyjskich listach przebojów, odpowiedział w swoim stylu: Czy od teraz mogę nazywać się Sir Eminem?

Pierwszy numer jeden na Wyspach Brytyjskich raper osiągnął w 2000 roku za sprawą albumu „The Marshall Mathers LP”.

Warto także dodać, że Eminem równie dobrze radzi sobie w zestawieniu singli w Wielkiej Brytanii. Jego trzy utwory znalazły się w czołowej dziesiątce najnowszego zestawienia: „The Ringer” (#4), „Lucky You” (#6) oraz „Fall” (#9). Do ostatniej z wymienionych piosenek powstał także teledysk, który wyświetlono już na YouTubie 38 milionów razy. Możecie się z nim zapoznać na samym końcu newsa.

Przypominamy także, że już w najbliższy piątek (14 września) album „Kamikaze” ukaże się na płycie CD. Na dziesiątym studyjnym krążku artysty znalazło się 13 premierowych kompozycji. Starałem się tego nie przeintelektualizować, bawcie się – napisał (tuż po udostępnieniu całości) muzyk na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. 

Producentami wykonawczymi najnowszej płyty jest sam Eminem oraz Dr. Dre. Wśród zaproszonych gości przez słynnego rapera znaleźli się Royce Da 5’9”Joyner Lucas i Jessie Reyez. Na krążku „Kamikaze” znalazł się m.in. utwór „Venom”, który został stworzony na potrzebę ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule, będący ekranizacją komiksu. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także