Freddie Mercury. Film o życiu wokalisty Queen w 2018 roku

/ 17 kwietnia, 2017

Film o życiu legendarnego wokalisty Queen, Freddiego Mercury'ego, to jeden z najbardziej oczekiwanych obrazów przez fanów rocka na całym świecie. Brian May zdradził właśnie, że filmu możemy spodziewać się już w przyszłym roku. 

Ukazała się specjalna edycja Monopoly z zespołem Queen 

W wywiadzie, jaki udzielił brytyjskiemu dziennikowi „The Daily Star”, gitarzysta postawił sprawę jasno:

Film pojawi się wcześniej niż się spodziewaliście, bo już w przyszłym roku.

Niestety, May nie wyjawił więcej informacji na temat filmu, który ma być zatytułowany „Bohemian Rhapsody”. Jednakże według ostatnich doniesień w rolę wokalisty Queen ma wcielić się Rami Malek, aktor znany z serialu „Mr. Robot”. Wcześniej spekulowano przez długie miesiące, że Mercury'ego zagra Sacha Baron Cohen (to on grał m.in. postać Borata), który został wybrany już w 2010 roku, trzy lata później rozstał się z producentami filmu. Aktor chciał, żeby w „Bohemian Rhapsody” pojawiły się mocne sceny z życia wokalisty, których nie brakowało. Twórcy chcą zrobić jednak film, na który będą mogli pójść także młodsi widzowie. Do tej roli przymierzany był także Ben Whishaw (grał m.in. w ostatniej części przygód agenta 007 jako Q). 

Wiadomo jeszcze, że „Bohemian Rhapsody” ma reżyserować Bryan Singer (m.in. seria „X-Men”), za scenariusz odpowiada Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), z kolei muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor

Freddie Mercury, jeden z najwybitniejszych wokalistów w historii rocka, zmarł 24 listopada 1991 roku, w wyniku powikłań związanych z AIDS. Miał 45 lat. 

Specjalna książka o zespole Queen 

Książka o wszystko mówiącym tytule „Queen w 3-D" ma się pojawić w sklepach już 25 maja. Do wydawnictwa dołączony zostanie ponadto stereoskop OWL, który został opatentowany przez Briana May'a. Książka ma się składać z 256 stron, na których pojawi się około 300 nieopublikowanych dotychczas zdjęć pochodzących z archiwum Queen.  

Wydawnictwo ma być jedynym w swoim rodzaju okazją dla fanów, aby mogli oni zyskać nową perspektywę na historię legendarnej formacji. Uchwycone jest między innymi odkrycia przez Briana, w młodym wieku, stereoskopii i prowadzenie fotograficznej kroniki Queen od wczesnych lat 70, aż do dnia dzisiejszego. Książka ma kosztować nieco ponad 60 dolarów i zostanie wydana właśnie przez London Stereoscopic Company.

Queen: „The Show Must Go On”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także