Green Day. Nowy utwór z kontrowersyjnym klipem [WIDEO]

/ 17 listopada, 2017

Od dzisiaj w sklepach można znaleźć album „Greatest Hits: God’s Favorite Band”, który zawiera 20 największych przebojów grupy Green Day oraz dwie nowe piosenki.

Noel Gallagher chciałby współpracować z Kanye Westem

Wspomniane dwie premierowy kompozycje to: nowa wersja „Ordinary World”, którą zespół zarejestrował wraz z piosenkarką country, Mirandą Lambert, oraz „Back In The USA”. Właśnie do drugiego z wymienionych utworów formacja Green Day zrealizowała teledysk, który udostępniła dzisiaj w sieci. W wideoklipie możemy dostrzec nawiązania do obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, pojawia się więc w nim chociażby prezydent Donald Trump:

Tracklista składanki „Greatest Hits: God’s Favorite Band” prezentuje się następująco:

 1. 2000 Light Years Away
 2. Longview
 3. Welcome To Paradise
 4. Basket Case
 5. When I Come Around
 6. She
 7. Brain Stew
 8. Hitchin’ a Ride
 9. Good Riddance (Time of Your Life)
 10. Minority
 11. Warning
 12. American Idiot
 13. Boulevard of Broken Dreams
 14. Holiday
 15. Wake Me Up When September Ends
 16. Know Your Enemy
 17. 21 Guns
 18. Oh Love
 19. Bang Bang
 20. Still Breathing
 21. Ordinary World [ft. Miranda Lambert]
 22. Back In The USA

Zespół Green Day powstał w 1986 roku z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Billiego Joe Armstronga i basisty Mike’a Dirnta. Grupa początkowo działała w punkowym podziemiu. Przełom nastąpił w 1994 roku za sprawą albumu „Dookie”, który rozszedł się w nakładzie przekraczającym 20 milionów egzemplarzy. Dzięki temu Green Day, obok takich zespołów jak The Offspring i Rancid został wywindowany do miana jednej z najpopularniejszych punkowych grup nowej fali. Kolejne lata przyniosły kolejne sukcesy, czego dowodem m.in. konceptualny album „American Idiot” z 2004 roku, który okazał się drugim co do wielkości sukcesem komercyjnym zespołu (14 milionów egzemplarzy). Ostatni krążek Green Day, Revolution Radio”, ukazał się w październiku ubiegłego roku. Z kolei w styczniu 2017 zespół po kolejny raz wystąpił w Polsce, dając koncert w krakowskiej Tauron Arenie.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także