Manic Street Preachers zapowiadają nowy album [WIDEO]

/ 17 listopada, 2017

Trzynasty studyjny krążek zespołu Manic Street Preachers będzie nosił tytuł „Resistance is Futile” i ukaże się na rynku 6 kwietnia nakładem Columbia/Sony. 

Judas Priest i Megadeth w Polsce

W ubiegłym miesiącu Nicky Wire, basista i główny tekściarz Manic Street Preachers, przyznał w rozmowie z BBC, że nie jest pewien, czy jego zespół jeszcze coś nagra. Okazało się to jednak nieprawdą. W przyszłym roku ukaże się nowy album, który został nagrany w nowym studiu grupy – Door to the River w Newport. 

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie zespołu:

Głównymi tematami na „Resistance is Futile” jest pamięć oraz strata; zapomniane historie; mieszanie się rzeczywistości i sztuki jako miejsce ucieczki, a także inspiracja.  

Pod względem muzycznym jest to bardzo melodyjna płyta, która w wielu miejscach ma energię przypominającą „Generation Terrorists” [pierwszy album grupy z 1992 roku – przyp. szy] oraz aranżacje orkiestrowe rodem z „Everything Must Go” [1996]. Po opóźnieniu i trudnościach związanych z rozpoczęciem nagrywania, płyta powstała bardzo szybko w ciągu ostatnich kilku miesięcy, dzięki przypływowi kreatywności i ciężkiej pracy. 

Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzią albumu Resistance is Futile”:

Okładka trzynastej studyjnej płyty walijskiej formacji będzie prezentowała się następująco:

Nadchodząca płyta Manic Street Preachers ukaże się w różnych formatach, między innymi na czerwonym winylu, a także kasecie. Wszystkie rodzaje, które zespół przygotował w związku z premierą, zobaczycie w tym miejscu.  

Lider grupy, James Dean Bradfield, w wywiadzie dla „New Musical Express” kilka miesięcy temu powiedział, że ma ochotę „dać czadu” i nagrać ostrzejszy album:

Chciałbym znowu dać czadu. Uwielbiam nową płytę Ryana Adamsa, jest zajebista. Widziałem go ostatnio, kiedy występował w programie Jimmy’ego Fallona i grał na gitarze Flying V. Pomyślałem sobie: „Kurwa, znowu tak chcę”.

Zespół Manic Street Preachers powstał w 1986 roku w walijskim mieście Blackwood. Zadebiutował albumem „Generation Terrorists” w 1992 roku, na którym znalazł się m.in. utwór „Motorcycle Empitness”, który stał się wielkim przebojem. Kluczową postacią wczesnego okresu grupy był gitarzysta i tekściarz Richey Edwards, który zaginął w 1995 roku i w 2008 roku został uznany za zmarłego, mimo że nigdy nie odnaleziono jego ciała. Ostatni studyjny krążek formacji, pod tytułem „Futurology”, ukazał się w 2014 roku. Grupę Manic Street Preachers tworzą: wokalista i gitarzysta James Dean Bradfield, basista Nicky Wire oraz perkusista Sean Moore. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także