Guns N' Roses pobili rekord Metalliki

/ 25 lipca, 2018

Guns N’ Roses zagrali 21 lipca 2018 roku koncert na stadionie Ullevi w szwedzkim mieście Goteborg. Oglądało ich 64,289 osób, co jest rekordem frekwencji na tym stadionie. Wcześniej rekord należał do Metalliki, którą obejrzało tu 63,036 osób.

Guns N’ Roses w Chorzowie [RELACJA]

Zespół Guns N’ Roses wciąż jest w trakcie trasy „Not In This Lifetime”, która trwa od 2016 roku. Jest to pierwsza trasa zespołu od 1993 roku, w której udział biorą Slash i Duff McKagan. Trasa ta należy do najbardziej dochodowych ostatnich lat. Do tej pory muzycy na tej trasie koncertowej zarobili 475 mln dolarów, co dało im 4. miejsce w zestawieniu najbardziej dochodowych tras koncertowych wszech czasów sporządzonym przez magazyn „Billboard”. Tym samym Guns N' Roses przegonili Rogera Watersa, który spadł na piąte miejsce. Muzyk Pink Floyd dzięki trasie „The Wall Live”, która odbywała się w latach 2010-2013, zarobił 459 mln dolarów.

Za sam koncert na festiwalu Download zespół zainkasował 5 milionów funtów. Ale to nie wszystkie rekordy, jakie pobił ostatnio zespół.

Utwór „November Rain” przekroczył ostatnio barierę jednego miliarda wyświetleń na YouTube, stając się pierwszym teledyskiem z lat 90., który tego dokonał. „November Rain” pochodzi z dwuczęściowego albumu „Use Your Illusion” wydanego w 1991 roku i należącego do najlepiej sprzedających się w historii rocka. Teledysk miał swoją premierę w 1992 roku, ale na oficjalny kanał Guns N’ Roses na YouTube trafił dopiero 25 grudnia 2009 roku.

Więcej o Guns N' Roses, ich najlepszych utworach i o koncercie w Polsce, możecie przeczytać w sierpniowym numerze Teraz Rocka" od dziś dostępnym w kioskach i sprzedaży internetowej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także