Happysad udostępnili kolejny teledysk

/ 13 lutego, 2017

Po kawałkach „Nadzy na mróz” oraz „Dłoń”, fani grupy Happysad mogą zapoznać się z teledyskiem do utworu „Heroina”. Wszystkie utwory pochodzą z najnowszego albumu „Ciało obce”, który ukazał się 10 lutego.

Happysad z teledyskiem do utworu „Dłoń”

Płyta w sklepach, zakończyliśmy próby, ustaliliśmy setlistę na trasę i nie możemy się jej doczekać. Plan wykonany. Możemy więc przedstawić Wam kolejny klip i kolejny singiel. Na ten zimowy, szary, niedzielny wieczór jak znalazł, na Walentynki jak znalazł… w sumie na wszystko jak znalazł

– napisali muzycy na Facebooku.

Happysad: „Heroina”

Za teledysk odpowiedzialna jest grupa filmowa Sky Piastowskie, która przygotowała także klipy do wszystkich pozostałych utworów, które znajdą się na płycie „Ciało obce”.

Wiedzieliśmy, że firma Mystic wcześniej czy później wrzuci ten materiał na YouTube. A na YouTube potrzebny jest jakiś obrazek. Nie chcieliśmy, żeby to była statyczna okładka płyty, postanowiliśmy więc zrobić obrazki ruchome – czyli klipy, nakręcone w miejscu, gdzie płyta była nagrywana

– wyjaśnił Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

„Ciało obce” już w sklepach

Siódma studyjna płyta Happysad, „Ciało obce”, ukazała się w ostatni piątek, 10 lutego nakładem Mystic Production. Album został nagrany w ponad stuletniej stodole w miejscowości Nowe Kawkowo. Produkcją zajął się Marcin Bors. Warto dodać, że płyta powstała w zaledwie 8 dni. „Ciało obce” to pierwszy krążek nagrywany w składzie sześcioosobowym – do zespołu dołączyli Maciej Ramisz i Michał Bąk, którzy od dawna wspomagają Happysad podczas koncertów.  

Cegliński tak skomentował zawartość najnowszego albumu dla „Teraz Rocka”:

Nie ma tu takich klimatów jak na przykład „Do szczęścia”, który był w zasadzie recytacją. Najwolniejszy utwór, czyli „Heroina” jest moim zdaniem łatwo przyswajalny i w jakiś sposób przebojowy. Chociaż… usłyszeliśmy już od naszego wydawcy, że płyta jest trudna.  Bardzo się zdziwiłem, bo moim zdaniem ma sporo fajnych refrenów, melodii.

Trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo rozpocznie się 17 lutego w Zabrzu. Tak wygląda pełna rozpiska:

17.02 – Zabrze, CK Wiatrak; 18.02 – Krynica, Pijalnia Główna; 25.02 – Bielsko-Biała, Rude Boy; 4.03 – Gdańsk, B90; 5.03 – Olsztyn, Nowy Andegrant; 10.03 – Szczecin, DK Słowianin; 11.03 – Poznań, Hala Nr 2 MTP; 17.03 – Warszawa, Palladium; 18.03 – Lublin, Klub Graffiti; 19.03 – Siedlce, Sala Podlasie MOK; 24.03 – Kielce, Grand Music Club; 25.03 – Kraków, Klub Studencki Kwadrat; 26.03 – Sanok, Enigma Club Markowce; 31.03 – Wrocław, Centrum Koncertowe A2; 1.04 – Łódź, Klub Wytwórnia; 7.04 – Rzeszów, Pod Palmą; 8.04 – Opole, NCPP; 9.04 – Katowice, Megaclub.

W marcowym numerze „Teraz Rocka” pojawi się obszerny wywiad z muzykami Happysad, a także recenzja najnowszego albumu, „Ciało obce”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także