Jack White wykonał z Margo Price rzadki utwór The White Stripes [WIDEO]

/ 24 maja, 2018

Margo Price, jedna ze współczesnych gwiazd country, która w 2017 roku wydała nakładem, należącej do Jacka White’a wytwórni Third Man Records, album „All American Made” dała serię koncertów w Nashville. Podczas jednego z nich na scenie zjawił się niespodziewanie sam Jack White, który wykonał z nią utwór The White Stripes.

Florence + The Machine wykonali nowy utwór

Padło na utwór „Honey We Can’t Afford To Look This Cheap”, który trafił na stronę B jednego z singli z 2007 roku z utworem „Conquest”. W oryginale piosenkę wyprodukował Beck, który zagrał w niej także na gitarze slide. Poniżej możecie posłuchać, jak utwór wypadł na żywo.

Jack White przyjedzie w tym roku do Polski na trasę koncertową, która obejmie cztery występy. Artysta zagra kolejno w gdyńskiej Arenie (6.10), w poznańskiej Hali nr 2 MTP (7.10), na warszawskim Torwarze (9.10) oraz w krakowskiej Tauron Arenie (10.10). Bilety do regularnej sprzedaży trafią w najbliższy piątek, czyli 25 maja.

Do pierwszego koncertu pozostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz warto zapoznać się z regulaminem, który obowiązuje na występach White'a. Przypomnijmy: w trakcie koncertu obowiązuje całkowity zakaz używania aparatów, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń nagrywających:

Po dotarciu do obiektu, wszelkie telefony, a także urządzenia nagrywające zostaną zamknięte w futerałach Yondr, które otworzyć będzie można po koncercie. Będziecie mogli trzymać telefon przy sobie, a jeśli zajdzie potrzeba dostać się do niego w specjalnej strefie usytuowanej w lobby.

Swoją decyzję muzyk uzasadnił w ten sposób:

Dzisiaj ludzie nie potrafią klaskać, bo mają w rękach telefony. Ja nie mam setlisty. Nie mówię tych samych rzeczy na każdym koncercie. Jeśli ludzie nie potrafią mi oddać energii to może marnuję czas?

Były lider The White Stripes broni tego pomysłu i z niego – w najbliższym czasie – nie zrezygnuje. W wywiadzie dla „Toronto Star” powiedział:

Chodzę do kina, wszyscy wyłączają telefony. Idę do filharmonii, nie ma telefonów. Kościół? Żadnych telefonów. Są takie miejsca, w których już to się dzieje. Spróbujmy więc podczas rockowego koncertu. Zobaczymy co się stanie. Chcę, aby ludzie żyli tym momentem. To zabawne, że najprostszym sposobem na zbuntowanie się, jest nakłonienie ich, aby wyłączyli swoje telefony. Jeśli telefon jest dla ciebie aż tak ważny, że nie możesz bez niego żyć przez dwie godziny, to… nie wiem. Może czas spotkać się z terapeutą.

Podobną politykę stosuje chociażby zespół A Perfect Circle.

rf I fot: David James Swanson (materiały prasowe)

KOMENTARZE

Przeczytaj także