Jarocin Festiwal 2022 – zaprezentowano oficjalny harmonogram imprezy. Kto zagra w jaki dzień?

/ 15 czerwca, 2022

Niedawno poznaliśmy cały skład festiwalu w Jarocinie, natomiast teraz organizator zaprezentował harmonogram imprezy.


Jarocin Festiwal 2022 odbędzie się w dniach od 14 do 17 lipca. Niedawno zaprezentowano ostatnich wykonawców, którzy pojawią się na imprezie. W składzie nie brakuje gwiazd polskiego rock, a wspomnieć warto chociażby o takich zespołach jak Kult, Pidżama Porno, Ira, Dżem, KSU, Illusion, Artur Rojek, Sztywny Pal Azji czy Brodka.

Wiadomo już, kto i kiedy zagra podczas jarocińskiej imprezy. Nie ma co prawda jeszcze rozpiski godzinowej, ale podział na dni został potwierdzony przez organizatorów. Prezentuje się następująco:

Festiwal w Jarocinie sięga swoją historią lat 70. XX w., kiedy to funkcjonował jeszcze w zasięgu regionalnym pod nazwą Wielkopolskie Rytmy Młodych. Przez lata przeobrażał się pod kątem nazwy, programu, stając się jedną z najważniejszych i kultowych imprez muzycznych w Polsce. Na dużej scenie swoje pierwsze występy dawali m.in. Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, T-Love, Moskwa, Oddział Zamknięty i wielu, wielu innych.

W 2021 roku na Małej i Dużej Scenie w Jarocinie wystąpili m.in. z programami jubileuszowymi – TSA, Dezerter, Armia i Happysad, a także reprezentanci młodego pokolenia, jak np. Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, Muchy czy Krzysztof Zalewski.

KOMENTARZE

Przeczytaj także