Kate Bush o sukcesie „Running Up That Hill”: Nigdy nie doświadczyłam czegoś podobnego!

/ 15 czerwca, 2022

Kate Bush, która rzadko wypowiada się w mediach, opublikowała drugi w krótkim czasie wpis dotyczący popularności utworu „Running Up That Hill”.


Niedawno pisaliśmy, że dzięki popularności serialu „Stranger Things”, utwór „Running Up That Hill (Make a Deal with God)” pobił kolejny rekord – pojawił się na 4. miejscu zestawienia Billboard Hot 200. To największy tego typu sukces Kate Bush. Artystka nie pozostała wobec tego faktu obojętna.

Kate Bush napisała na swojej stronie internetowej:

To wszystko jest takie ekscytujące! Od czasu ostatniego wpisu „Running Up That Hill” trafił na 1. miejsce w Norwegii i Austrii. To wspaniała wiadomość, a dziś dowiedzieliśmy się, że w USA awansował z ósmej na czwartą lokatę.

Utwór spotyka się z tak wieloma pozytywnymi reakcjami. Nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś podobnego. Chcę bardzo podziękować wszystkim w Stanach Zjednoczonych, którzy przesłuchali tę piosenkę.

Po raz pierwszy miałam tam singiel w pierwszej dziesiątce, a teraz jest w pierwszej piątce! Jeszcze raz bardzo dziękuję braciom Duffer – dzięki ich najnowszemu, niezwykłemu serialowi „Stranger Things” utwór trafia do zupełnie nowej grupy odbiorców.

Fenomen „Stranger Things”

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

7 z 9 odcinków zadebiutowało niedawno na Netfliksie, bijąc kolejne rekordy popularności. 1 lipca na platformie pojawią się dwa finałowe odcinki najnowszego sezonu „Stranger Things”. Wiadomo już, że przedostatniego – finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także