Joe Satriani gdyby mógł, dołączyłby do Deep Purple

/ 6 listopada, 2017

Joe Satriani na krótko dołączył do koncertowego składu Deep Purple w 1993 roku, zastępując Ritchiego Blackmore’a, który nagle opuścił zespół.

Nergal (Behemoth) z zarzutem znieważenia godła

Po ukończeniu koncertów Satriani jednak nie zagrzał dłużej miejsca w Deep Purple, a gitarzystą został Steve Morse, który z Purplami gra do dziś. Joe Satriani odpowiedział na pytanie jednego z fanów, czy zostałby w Deep Purple na dłużej.

Gdybym mógł, chętnie bym został. Ale oni wypożyczyli mnie tylko na chwilę w momencie, kiedy moja solowa kariera zaczęła się interesująco rozwijać.

Nie sądzę, żebym mógł im dać sto procent siebie, a oni tego potrzebowali. Szukali zastępcy Ritchiego Blackmore’a i musiała to być osoba, która dałaby im sto procent siebie. Dzięki Bogu znaleźli Steve’a Morse’a, bo facet jest geniuszem.

Od kiedy Steve Morse dołączył do Deep Purple, grupa wydała sześć albumów studyjnych. Najnowszy z nich ukazał się wiosną 2017 roku pod tytułem „InFinite”, a 3 listopada ukazała się jego limitowana reedycja, zawierająca drugą płytę z zapisem tegorocznego koncertu na Hellfest.

Deep Purple w Polsce

Zespół Deep Purple zagrał w tym roku u nas dwukrotnie, ale w 2018 roku powróci do Polski na jeszcze jeden koncert. Odbędzie się on 1 lipca 2018 roku w Tauron Arenie Kraków.

Bilety na koncert właśnie trafiły do sprzedaży (można je kupić m.in. na Ticketpro.pl), a dostępne będą w następujących cenach (druga wartość to cena w dniu koncertu):

  • Stojące kat. 1 (płyta) – 210 / 230 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) – 350 / 370 zł
  • Siedzące kat. 1 – 295 / 315 zł
  • Siedzące kat. 2 – 250 / 270 zł
  • Siedzące kat. 3 – 190 / 210 zł

Joe Satriani i G3 w Polsce

19 marca 2018 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się wyjątkowy koncert G3 w składzie Joe Satriani, John Petrucci (Dream Theater) oraz Uli Jon Roth (były gitarzysta zespołu Scorpions). Organizatorem koncertu jest agencja Go-Ahead.

G3 to cykl koncertowy, którego pomysłodawcą jest gitarzysta i kompozytor Joe Satriani. Realizowany jest jako występ 3 gitarzystów, improwizujących oraz prezentujących swoje własne kompozycje podczas koncertu na żywo. Po trzech częściach, w której każdy z nich gra osobno, następuje ostatnia, kiedy wspólnie wszyscy wykonują standardy muzyki gitarowej. W ramach G3 gitarzysta od 1996 roku grał z takimi sławami, jak Steve Vai, Steve Lukather i Robert Fripp.

Wcześniej, bo 12 stycznia 2018 roku ukaże się nowy album Joe Satrianiego, zatytułowany „What Happens Next”. Na albumie obok Satrianiego usłyszymy także Glenna Hughesa z Deep Purple i Black Country Communion oraz Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers, który pracował z gitarzystą przy okazji projektu Chickenfoot.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także