Karl Logan (Manowar). Ujawniono szczegóły materiałów, za które aresztowano gitarzystę

/ 1 listopada, 2018

Karl Logan został aresztowany już 9 sierpnia tego roku, jednak informacja o tym pojawiła się na stronie Biura Szeryfa dopiero niedawno. Gitarzyście Manowar postawiono sześć zarzutów posiadania dziecięcej pornografii. Do przestępstw miało dojść w czerwcu i lipcu tego roku.

Karl Logan (Manowar) aresztowany. Bardzo poważne zarzuty

Opublikowano treść nakazu aresztowania, z którego wynika, że zarzuty wobec 53-letniego gitarzysty są bardzo poważne. Wynika z nich, że Karl Logan był w posiadaniu filmów przedstawiających dziewczynki w wieku 4-12 lat podejmujące czynności seksualne z niezidentyfikowanymi mężczyznami. Każdy z filmów zawierał drastyczne sceny. Według opisu z raportu policyjnego, w jednym z nich, dziewczynka w wieku 10-12 lat „dławiła się i była wyraźnie niezadowolona”.

Zespół Manowar wydał oświadczenie w sprawie aresztowania gitarzysty:

Odnośnie aresztowania Karla Logana i postawionych mu zarzutów:

W związku z tym, że sprawą zajmują się prawnicy Karla, nie będzie on występował z Manowar.

Sprawa ta nie wpłynie na przebieg trasy i pracy nad nowym albumem.

Karl Logan był gitarzystą Manowar od 1994 roku, gdy na tym stanowisku zastąpił Davida Shankle’a. Zespół Manowar ma obecnie przerwę w trasie koncertowej. Muzycy w listopadzie przyjadą do Europy, gdzie zagrają kilka koncertów w Niemczech. Jeszcze nie wiadomo, kto zajmie miejsce Karla Logana.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także