Kazimiernikejszyn ogłosił kolejną gwiazdę. Znamy lineup piątej edycji festiwalu

/ 7 czerwca, 2018

Kazimiernikejszyn to festiwal muzyczno-kulturalny, który od pięciu lat odbywa się w Kazimierzu Dolnym. Właśnie do tegorocznej edycji dołączyła kolejna gwiazda.

Dawid Podsiadło zapowiada nowy album

Kazimiernikejszyn, czyli Wydarzenie Bez Spinki to organizowany w Kazimierzu Dolnym festiwal, który w tym roku odbędzie się w dniach 12-15 lipca. Na festiwalu wystąpią: Lao Che, Łąki Łan, Fisz Emade, Grubson, Tabu, Spaceboy, Shakin’ Dudi, November Project, Dziady Kazimierskie i NeoKlez, a do składu dołączył także Dawid Podsiadło.

Kazimiernikejszyn to jednak nie tylko koncerty, a towarzyszące imprezie liczne atrakcje. Tak o festiwalu piszą organizatorzy:

Wyobraź sobie koncerty petardy, grane przez muzyków ceniących sobie intensywny kontakt z publiką. Zobacz się pośród zalesionych wąwozów i na wpół dzikiej plaży. Dodaj jedno z najpiękniejszych polskich miast i autorskie aktywności jak: rowerowy rajd tunelem, Kanioning, Akcjomat, Czas na P, silent disco na środku miasta, Paprowędrówki, Samolosy, które wiozą Cię w wylosowaną część festiwalu i wiele innych, które przeżywasz z kumulacją pozytywnych załogantów przybyłych z całej Polski…

I to tylko część Kazimiernikejszyn.

Czeka Cię jeszcze: Strefa Nudy, rekord śmiechu, Mała Strefa (dla dzieci), Walka na kolory, Tor Wsparć, Przegoście i… wiele więcej…

Ceny karnetów są zależne od wybranej opcji i prezentują się następująco:

Dawid Podsiadło powrócił właśnie z rocznej przerwy. Wczoraj zaprezentował nowy teledysk, „Małomiasteczkowy”, który zapowiada jego trzecią płytę.

To utwór o przełamywaniu barier, wstydu i szukaniu miejsca w nowej rzeczywistości. Nie mam tu żadnych wniosków. Mam za to wiele spostrzeżeń i przemyśleń, ale jestem jeszcze parę kroków od krytykowania czegokolwiek. Na pewno w niektórych momentach przemawia przeze mnie zazdrość, odzywają się jakieś skamieniałe kompleksy, o których istnieniu przez długi czas nie wiedziałem. To zazdrość o swojego rodzaju beztroskę i – w zależności od perspektywy – albo głupotę, albo odwagę

– tłumaczy Podsiadło.

Czego możemy spodziewać się po trzecim solowym albumie? Wokalista stwierdził:

Przy tym albumie obydwaj z producentem Bartkiem Dziedzicem poczuliśmy, że chcemy zbliżyć się do tego, co obecnie dzieje się w głównym nurcie muzyki popularnej na świecie. Pozwiedzaliśmy trochę twórczość królujących reprezentantów tego gatunku – takich jak Dua Lipa, Sia, Lorde czy nawet Taylor Swift. Byliśmy ciekawi, czego teraz słucha cały świat, przy tym tańczy, do czego się bawi.

Następca „Annoyance And Disappointment” na rynku ukaże się jesienią tego roku.

Krążkowi będzie towarzyszyła trasa koncertowa. W tym roku Podsiadło odwiedzi jednak tylko pięć miast. Jej szczegóły i informacje dotyczące sprzedaży biletów mają zostać ujawnione w przyszłym tygodniu.

rf | fot. Kazimiernikejszyn

KOMENTARZE

Przeczytaj także