Rob Halford, Tobias Forge i Nergal powołają wspólny projekt?

/ 7 czerwca, 2018

W niedawnym wywiadzie dla „Phoenix New Times” Rob Halford przyznał, że ma ochotę zrobić coś poza Judas Priest. Jeden z takich projektów mógłby nawiązać z Nergalem, który aktualnie jest w trasie z Behemothem i Tobiasem Forge'em z zespołu Ghost.

Knock Out Tour ogłoszone. Potężny skład

Kilka miesięcy temu Rob Halford powiedział w wywiadzie dla „Noisey”:

Chciałbym zrobić projekt blackmetalowy. Ciągle się za to zabieram, ale nigdy mi nie wychodzi. Spotkałem ostatnio Nergala z Behemotha i powiedziałem: „Wiesz, że uwielbiam ten rodzaj muzyki, który grasz. Chciałbym spróbować go i zobaczyć, co z tego wyjdzie".

Teraz, w wywiadzie dla „Phoenix New Times” Halford zdradził:

Możliwe, że razem z Nergalem nawiążemy współpracę. Rozmawiałem też o takiej możliwości z Tobiasem z Ghost. Fajnie jest, kiedy muzycy mogą odwiedzać swoje światy. To jak z drużynami piłkarskimi – ta sama gra, ale inne style. Jestem bardzo ciekaw, jak sprawdziłby się mój głos.

Grupa Judas Priest jest aktualnie w trakcie trasy koncertowej promującej album „Firepower”. Zespół 13 czerwca wystąpi razem z Megadeth w katowickim Spodku.

Behemoth tymczasem koncertuje ze Slayerem po Stanach Zjednoczonych, a jesienią planuje wydań nowy album. Na koncertach wykonuje nowy utwór „Wolves ov Siberia”. W Polsce Behemotha zobaczymy w grudniu w ramach trasy Merry Christless, która zawita do trzech polskich miast – koncerty odbędą się: 14 grudnia w warszawskiej Progresji, 15 grudnia w gdańskim klubie B90 oraz 16 grudnia we wrocławskim A2.

Ubiegłoroczna edycja Merry Christless okazała się sukcesem zarówno organizacyjnym (oba wieczory zostały całkowicie wyprzedane), jak i muzycznym. Przypomnijmy: gwiazdą obu wieczorów był Behemoth, a towarzyszyły mu między innymi Master’s Hammer i Mgła.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także