Kirk Hammett chciał, żeby Les Claypool śpiewał w jego zespole

/ 24 marca, 2019

Lider zespołu Primus, Les Claypool, chodził to jednej klasy w szkole średniej z gitarzystą Metalliki, Kirkiem Hammettem. Niewiele brakowało, a założyliby razem zespół.

Metallica, Slayer i Megadeth w nowym dokumencie

Les Claypool w rozmowie z Biller Burrem wspomina:

Chodziłem z Kirkiem razem na algebrę do pana Kelly’ego. Kirk nosił brudny, biały T-shirt i grube okulary. Siadał za mną, porcjując trawę i przeglądając magazyny o gitarach.

Raz zaproponował mi: „Hey, Claypool, chciałbyś śpiewać w moim zespole?”. Ale wstydziłem się śpiewać. Nadal kiepsko mi to wychodzi. Gdy więc przyszło co do czego, nie potrafiłem się do tego zebrać.

%%REKLAMA%%

Ze wspólnego zespołu nic nie wyszło. Kirk Hammett trafił do zespołu Exodus, skąd przeszedł do Metalliki, z którą gra do dzisiaj. Les Claypool zasłynął natomiast jako lider zespołu Primus, z którym nagrał szereg cieszących się uznaniem płyt. Razem z synem Johna Lennona i Yoko OnoSeanem Lennonem – założył też zespół The Claypool Lennon Delirium, z którym w lutym 2019 roku wydał drugą płytę, „South Of Reality”. Pochodzi z niego utwór „Blood And Rockets: Movement I, Saga Of Jack Parsons”, do którego powstał teledysk.

Aktualnie Metallica promuje na koncertach album „Hardwired… To Self-Destruct”. Zanim zakończy się trasa, Metallica ponownie odwiedzi Polskę. Grupa wystąpi 21 sierpnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

rf | fot. Gage Skidmore

KOMENTARZE

Przeczytaj także