Krist Novoselic (Nirvana) usunął konto na Twitterze po fali krytyki

/ 4 czerwca, 2020

Zamieszki w Stanach Zjednoczonych po morderstwie George’a Floyda podzieliły Amerykanów. Większość gwiazd sprzeciwiała się stanowczej postawie prezydenta Donalda Trumpa, który sugerował stłumienie protestów siłą. Inną postawę zaprezentował były basista Nirvany, Krist Novoselic, który na Twitterze napisał między innymi:

Wiem, że wielu z was nie może go znieść, ale Trump zmiótł wszystkich swoją przemową. (…) Zgadzam się, że prezydent nie powinien wysyłać wojska, jednak ton jego wypowiedzi jest mocny i bezpośredni. (…) Większość Amerykanów chce spokoju i Prezydent Trump do nich przemówił.

Jego wypowiedź spotkała się z falą krytyki, a jego Twitter został zalany krytycznymi komentarzami. W efekcie Novoselic usunął swoje konto na Twitterze, jednak na Facebooku wyjaśnił:

Wyjaśnię kilka rzeczy: jako osoba niezależna nie popieram żadnej dużej partii ani kandydata. To szalone, że muszę tłumaczyć takie rzeczy, ale nie popieram faszyzmu ani autorytarnej władzy. Wierzę w cywilizowane społeczeństwo i że wszyscy musimy nad nim pracować. Wyrazy miłości i wdzięczności do wszystkich, którzy zechcą to przeczytać.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf | fot. David Lee

KOMENTARZE

Przeczytaj także