Lady Gaga: Metallica gra lepiej niż kiedykolwiek

/ 9 lutego, 2017

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Metallica wystąpi wspólnie z Lady Gagą podczas tegorocznej ceremonii Grammy. Kontrowersyjna artystka wyraziła swoją opinię na temat Metalliki.

Metallica wystąpi z Lady Gagą

W rozmowie z Zane’em Lowe z „Apple Music” Lady Gaga zdradziła, że pomysł współpracy narodził się w domu aktora Bradleya Coopera, gdzie artystka spotkała perkusistę Metalliki, Larsa Ulricha. W trakcie wywiadu powiedziała:

Widziałam Metallicę na żywo. To znaczy, widziałam ich kilka razy na żywo, ale widziałam ich ostatnio i muszę ci powiedzieć, że ci faceci grają lepiej niż kiedykolwiek w swoim życiu.

Nie wiadomo jeszcze, jaki utwór Metallica wykona w duecie z Lady Gagą.

Problemy z głosem Jamesa

Metallica aktualnie przebywa w Danii, gdzie gra serię koncertów w Royal Arena. Koncerty zostały zakłócone przez problemy z gardłem Jamesa Hetfielda, który podczas pierwszego występu przeprosił fanów za niedyspozycję i zaproponował, że Metallica zejdzie ze sceny i dokończy koncert kiedy indziej.

To nie jest wobec was fair. Zapłaciliście dużo pieniędzy, żeby zobaczyć swój ulubiony zespół, a my nie brzmimy dobrze. Decyzję zostawię wam: chcecie posłuchać nas innym razem, jak będziemy brzmieli lepiej? Ja chcę przerwać koncert, co wy na to?

Grupa dokończyła występ, skracając go o dwa utwory, ale kolejny koncert, zaplanowany na 5 lutego, trzeba było przenieść na wrzesień. 7 lutego 2017 roku Metallica wróciła na scenę w Kopenhadze, a na 9 lutego ma zaplanowany ostatni z serii duńskich koncertów.

Metallica nie zagra w Chorzowie

Przy okazji wyjaśniło się, że Metallica nie zagra we wrześniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rzecznik marszałka Katowic, Wojciech Saługa, przyznał katowickiemu oddziałowi „Gazety Wyborczej”, że organizator wycofał się ze względu na warunki umowy. Chodziło o zapis, zgodnie z którym, gdyby termin zakończenia prac remontowych (planowany na połowę czerwca) przesunął się i trzeba było odwołać koncert, Urząd Marszałkowski musiałby zapłacić zespołowi 10 milionów złotych kary. 15 lutego 2017 roku mamy poznać harmonogram otwarcia Stadionu i być może poznamy gwiazdę, która na nim wystąpi.

Nie oznacza to, że szanse na koncert Metalliki w tym roku w Polsce zostały zaprzepaszczone. Ponoć o sprowadzenie gwiazdy stara się także Wrocław.

Metallica: „Welcome Home (Sanitarium)”, Kopenhaga 2017

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także