Lars Ulrich (Metallica) nie widział tak wściekłego Hetfielda

/ 16 lutego, 2017

12 lutego 2017 roku Metallica wystąpiła razem z Lady Gagą na 59. ceremonii wręczenia Nagród Grammy, gdzie wykonała utwór „Moth Into Flame”. Niestety z powodu usterki technicznej mikrofon Jamesa Hetfielda odmówił posłuszeństwa.

Metallica i Lady Gaga. Ogromna wpadka organizatorów Grammy!

W wywiadzie dla programu „The Late Late Show With James Corden” nadawanego przez stację telewizyjną CBS perkusista Lars Ulrich przyznał, że po występie jego kolega z zespołu był wściekły.

W ferworze gry, kiedy pojawi się jakaś usterka, nie jesteś pewien, co się dzieje. Czy słyszą cię fani pod sceną? Czy słyszą cię w wozie transmisyjnym? Czy może tylko nawaliły odsłuchy? Grasz więc dalej. Ale kiedy zeszliśmy ze sceny, od dwudziestu lat nie widziałem takiego Jamesa. Kipiał ze wściekłości. On jest dość spokojnym człowiekiem, ale te pierwsze pięć czy dziesięć minut w garderobie, wcale nie było zabawne. Ale, jak to mówią, show musi trwać. Musieliśmy przez to przebrnąć. Wiele osób potem powiedziało, że to wszystko świetnie wypadło w telewizji, a o to chodzi w Grammy.

W programie Lars Ulrich wspominał także inne wpadki, jakie zdarzyły się zespołowi na trasie.

Graliśmy kiedyś w Wembley Arena w Londynie, zjechała się cała brytyjska prasa. Mieliśmy dwa zestawy perkusyjne, jeden schowany pod sceną. Zaczynałem na jednym, a potem przechodziłem na drugi, a on miał wyjechać na scenę, kiedy na nim grałem. Oczywiście tak się nie stało. Gram więc kawałek pod sceną, ludzie widzą tylko talerze. Spędziłem kwadrans pod sceną, grając dwa czy trzy kawałki, podczas gdy techniczni próbowali naprawić usterkę. Witamy w Anglii!

Światowa trasa Metalliki

Metallica ujawniła pierwsze plany światowej trasy koncertowej. Rozpocznie się ona 10 maja w Ameryce Północnej, gdzie grupa da do 16 sierpnia 2017 roku 23 koncerty razem z zespołami Avenged Sevenfold i Volbeat. Szczegóły europejskich koncertów mamy poznać przed końcem lutego. Wtedy prawdopodobnie dowiemy się, czy w tym roku Metallica wystąpi ponownie w Polsce. Póki co, jedynym ogłoszonym koncertem w Europie, jest koncert w Kopenhadze, 2 września, przeniesiony z lutego, kiedy to problemy z gardłem Jamesa Hetfielda uniemożliwiły Metallice występ.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także