The Cranberries zagrają w Polsce

/ 16 lutego, 2017

Autorzy przeboju „Zombie” uświetnią coroczny Thanks Jimi Festival, podczas którego gitarzyści z całej Europy po raz piętnasty spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa.

Encyklopedia TerazRock.pl

Zespół The Cranberries powstał w 1989 roku w Limerick. Grupa największą popularnością cieszyła się w latach dziewięćdziesiątych za sprawą – przede wszystkim – dwóch pierwszych studyjnych albumów: „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We” z 1993 oraz „No Need To Argue” z 1994. To właśnie na tych krążkach znalazły się takie przeboje The Cranberries jak: „Dreams”, „Linger”, „Ode To My Family” czy – wspomniany wcześniej – „Zombie”.

Do tej pory sprzedali ponad 40 milionów płyt. Na swoim koncie mają sześć płyt, dyskografię zamyka album „Roses” z 2012 roku. W latach 2003-2009 zespół nie występował, działalność wznowili w 2009. W kwietniu tego roku ma ukazać się płyta „unplugeed”, która będzie zawierała największe hity grupy, a także trzy nowe kompozycje. Będzie to czwarty koncert The Cranberries w Polsce, wcześniej zagrali w katowickim Spodku (2002), na warszawskim Torwarze (2012) oraz na Arenie Lublin w zeszłym roku. 

Obecnie skład The Cranberries tworzą: wokalistka i gitarzystka Dolores O’Riordan, basista Mike Hogan, gitarzysta Noel Hogan oraz perkusista Fergal Lawer.

The Cranberries zagrają 1 maja podczas festiwalu 3-majówka 2017, który towarzyszy biciu gitarowego rekordu. Tego dnia zagrają również Enter Shikari, Lacuna Coil oraz Acid Drinkers w specjalnym programie Tribute to Lemmy.

Ponadto w dniach 2-3 maja we Wrocławiu swój udział w tym muzycznym święcie potwierdziły takie zespoły jak m.in. Lady PankKult, Illusion, Luxtorpeda, Coma czy Strachy Na Lachy. Bilety można kupić na Ticketpro. Do końca lutego bilety można nabyć w promocyjnych cenach: od 55 (karnet jednodniowy) do 110 zł (karnet trzydniowy).

The Cranberries: „Zombie”

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także