Led Zeppelin będą mieli własny serwis streamingowy?

/ 21 września, 2018

Choć grupa nie potwierdziła tego jeszcze oficjalnie, taka informacja pojawiła się ostatnio na stronie „LedZepNews”. Na wspomnianym serwisie streamingowym – Led Zeppelin Experience – mają się znaleźć dotychczas niepublikowane nagrania koncertowe, których – w swoim archiwum – mnóstwo posiada gitarzysta, Jimmy Page. W jednym z tegorocznych wywiadów muzyk Led Zeppelin przyznał, że materiału jest na tyle dużo, że można go spokojnie publikować przez następne dziesięć lat!

Eminem pobił rekord należący do Led Zeppelin i ABBY

Jak poinformowała nieoficjalna strona zespołu, muzycy postanowili w kwietniu tego roku złożyć wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego Led Zeppelin Experience na terenie USA, Wielkiej Brytanii, a także Europy. Wszystko nabiera sensu, kiedy przypomnimy, że Robert Plant i spółka poprosili syna Johna Bonhama o zmianę nazwy jego tribute bandu. Jason Bonham’s Led Zeppelin Experience przekształcił się szybko w Jason Bonham's Led Zeppelin Evening

Wyjątkowe wydawnictwo

9 października, nakładem Reel Art Press, ukaże się ilustrowana książka „Led Zeppelin By Led Zeppelin”, przy której powstawaniu wzięli udział wszyscy żyjący członkowie zespołu. Zawierać będzie ona liczne zdjęcia oraz historię grupy opowiedzianą przez jej członków. Już teraz – w poniższym filmiku – możecie zapoznać się ze zwiastunem książki.

Zostanie ona wydana z okazji 50. rocznicy powstania zespołu Led Zeppelin, która wypada w tym roku.

Wcześniej z okazji obchodów jubileuszu, zespół wznowił koncertowe wydawnictwo „How the West Was Won”, a 7 września na półkach sklepowych pojawiła się reedycja „The Song Remains the Same” i jest to ostatnia z serii wznowień klasycznych albumów formacji Led Zeppelin, która rozpoczęła się w 2014 roku i zakończy się w tym, zgodnie ze wcześniejszym planem.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także