Led Zeppelin z kolejnym prezentem dla fanów z okazji 50-lecia

/ 2 lipca, 2018

Formacja Led Zeppelin zapowiedziała właśnie, że 7 listopada ukaże się reedycja koncertowego albumu „The Song Remains the Same”. Poznaliśmy jego dokładne szczegóły. 

Ośmiolatka wymiata na bębnach jak John Bonham [WIDEO]

W dniach 27-29 lipca 1973 roku niezapomniane występy w Madison Square Garden dał zespół Led Zeppelin, wówczas promujący studyjny album „Houses of the Holy”. Wybór najlepszych wykonań zarejestrowanych w Nowym Jorku ukazał się w formie filmu, a w 1976 roku pojawiła się ścieżka dźwiękowa. Gitarzysta Jimmy Page osobiście nadzorował remastering soundtracku, który ponownie w listopadzie ukaże się w różnych formatach – CD, winyl, pliki cyfrowe, Blu-ray audio, a dla kolekcjonerów przygotowano wersję super deluxe, zawierająca również film. Szczegóły poszczególnych wydań znajdziecie w tym miejscu.

Reedycja „The Song Remains the Same” to ostatnia z serii wznowień klasycznych albumów formacji Led Zeppelin, która rozpoczęła się w 2014 roku i zakończy się w tym, zgodnie ze wcześniejszym planem, aby móc objąć 50-lecie zespołu. Nie tak dawno, bo 23 marca, na rynku pojawiło się natomiast wznowienie innego wydawnictwa koncertowego – „How the West Was Won”. 

W niedalekiej przyszłości światło dzienne mają ujrzeć kolejne, tym razem niepublikowane, materiały z występów na żywo. Jimmy Page powiedział:

Nie mogę wszystkiego zdradzić, ale wydamy kolejne wydawnictwo. Różni się ono od tych, które się ukazały. To inne spojrzenie niż na „How the West Was Won” oraz „The Songs Remains the Same”. Nie mogę się doczekać aż ludzie w końcu to usłyszą. Jest wiele rzeczy do wydania. Wyjdą one na pewno w ciągu najbliższych 10 lat. Na pewno jest tego więcej.

Warto wspomnieć, że w tym roku ukaże się także wyjątkowa książka, przy której powstawaniu wzięli udział wszyscy żyjący członkowie Led Zeppelin. Ukaże się ona w październiku nakładem wydawnictwa Reel Art Press. Całość zatytułowana „Led Zeppelin By Led Zeppelin” będzie zawierała setki wybranych przez muzyków zdjęć (większość z nich dotąd niepublikowanych), a także ich wspomnienia czy komentarze.

szy I fot: materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także