Lemmy Kilmister. Zobacz dokument o wokaliście Motorhead

/ 31 stycznia, 2017

Stacja telewizyjna Planete+ świętuje swoje 20-lecie i z tej okazji przygotowała wyjątkową niespodziankę. Na stronie stacji pojawiło się dwadzieścia świetnych filmów dokumentalnych, które dostępne są w wysokiej jakości dźwięku i obrazu, a także z polskim lektorem. Wśród zaproponowanych pozycji znalazł się film „Lemmy”.

Lemmy Kilmister. Najlepsze cytaty wokalisty Motorhead

Film dokumentalny o legendarnym wokaliście Motörhead ujrzał światło dzienne w 2010 roku, a jego reżyserią zajęli się Greg Olliver oraz Wes Orshoski. Ich film odsłania nieznane oblicze Lemmy'ego – muzyka i filozofa, człowieka zabawnego, ale i skomplikowanego. W dokumencie wypowiadają się na jego temat m.in. Ozzy Osbourne, Joan Jett, Slash, Dave GrohlPeter Hook, Alice Cooper, Duff McKaganBilly Bob Thornton czy zapaśnik Triple H.

Plakat filmu „Lemmy”

Autorzy dokumentu przez ponad trzy lata wszędzie towarzyszyli Lemmy'emu: począwszy od jego zagraconego mieszkania w Hollywood, aż po największe europejskie stadiony, na których koncertował Motörhead. Udało im się uchwycić spokojne momenty w zaciszu domowym, czy chwile spędzone na jam sessions z Dave'em Grohlem, byłym perkusistą Nirvany.

Motörhead – „Hellraiser”​:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także