Leonard Cohen. Będzie pośmiertny album artysty

/ 28 września, 2018

Adam Cohen, syn Leonarda Cohena, a także producent jego ostatniej płyty, pracuje nad pośmiertnym albumem barda. Leonard Cohen zmarł 7 listopada 2016 roku w wieku 82 lat, tuż po wydaniu albumu „You Want It Darker”.

W wywiadzie dla „CBC” Adam Cohen mówi:

Pracuję nad ukończeniem utworów, które zostały nagrane podczas prac nad jego ostatnią płytą. Jego głos jest więc ciągle ze mną. To dziwne, ale też wspaniałe uczucie.

Leonard Cohen nagrał piękne piosenki, których nikt jeszcze nie słyszał i pewnego dnia ujrzą one światło dzienne. Te piosenki przypominają jego wcześniejsze nagrania, są bardziej romantyczne [niż materiał z „You Want It Darker”].

Są piosenki, które chciał ukończyć. Są też imponujące deklamacje do muzyki. Ten materiał zaskoczy i sprawi radość.

Adam Cohen jeszcze nie wie, kiedy pośmiertny album ojca ujrzy światło dzienne, jednak przewiduje, że stanie się to w 2019 roku.

Tymczasem już 2 października ukaże się tom wierszy Leonarda Cohena, zatytułowany „The Flame” zawierający wcześniej niepublikowane wiersze.

Leonard Cohen urodził się w 1934 roku i zaistniał jako poeta jeszcze w latach 50. Swój debiutancki album nagrał w 1967 roku pod tytułem „Songs Of Leonard Cohen”. Największy sukces komercyjny odnotował jednak dopiero na przełomie lat 80. i 90. takimi płytami, jak „I’m Your Man” czy „The Future”.

rf | fot. Roland Godefroy

KOMENTARZE

Przeczytaj także