Machine Head. W zespole dojdzie do poważnych zmian w składzie

/ 29 września, 2018

Takich wiadomości z pewnością wczoraj nie spodziewali się fani metalowego zespołu Machine HeadRobb Flynn w filmiku zamieszczonym na Facebooku – na oficjalnym profilu – poinformował o odejściu z grupy dwóch muzyków.

Po dwumiesięcznej trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, która rozpocznie się 4 października, szeregi Machine Head opuszczą gitarzysta Phil Demmel (w zespole od 2002), a także perkusista Dave McClain (od 1995). Warto także nadmienić, że przyszłość Jareda MacEacherna w zespole nie jest do końca jasna. Basista był gotowy również opuścić kapelę, ale wciąż się nad ostateczną decyzją zastanawia.

Flynn, we wspomnianym – trwającym 10 minut – wideo, z którym możecie zapoznać się poniżej, powiedział:

Środowa noc, Phil Demmel opuszcza Machine Head. Wczorajsze popołudnie [filmik był nagrywany w piątek – przyp. szy]: Dave McClain opuszcza Machine Head. A Jared trochę odchodzi, ale jeszcze nie jest do końca pewien. […] Zbyt mocno trzymałem wodze w grupie i naciskałem na tych ludzi. […] Mam mnóstwo w sobie energii, ale również dużo gniewu oraz wściekłości, to wszystko zraziło do mnie ludzi i zespół. Proszę o uszanowanie decyzji Phila i Dave’a, tak jak ja to zrobiłem.

Lider Machine Head przyznaje, że nie wie, jaka przyszłość czeka zespół. Jednocześnie zapowiada, że podczas nadchodzącej trasy po Ameryce Północnej będą celebrować „najlepszy okres grupy z być może najlepszym składem, jakim zespół kiedykolwiek miał”.

Machine Head będzie wciąż promował wydany na początku tego roku album „Catharsis”, który dotarł do 12. miejsca w Wielkiej Brytanii i 65. w Stanach Zjednoczonych. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także