Linkin Park w hołdzie Chesterowi. Zobacz cały koncert [WIDEO]

/ 28 października, 2017

Koncert Linkin Park ku pamięci Chestera Benningtona był transmitowany na żywo w internecie. Był to pierwszy publiczny koncert zespołu po samobójczej śmierci wokalisty Chestera Benningtona.

Nocny Kochanek wyda koncert z Przystanku Woodstock na płycie

27 paźdzernika 2017 roku Linkin Park wraz z zaproszonymi gośćmi wystąpił ku pamięci Chestera Benningtona. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Oprócz zespołu na scenie pojawiło się wielu gości, wśród nich między innymi M. Shadows i Synyster Gates z Avenged Sevenfold, Jonathan Davis z Korn, Daron Malakian, Shavo Odadjian i John Dolmayan z System of a Down, członkowie Blink-182, Oli Sykes z Bring Me the Horizon, Ryan Key z Yellowcard, Machine Gun Kelly i Kiiara.

Członkowie Linkin Park zdecydowali, że dochód z wydarzenia zostanie przekazany organizacji Music For Relief.

Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku w swoim domu w Kalifornii. Zespół Linkin Park zmuszony był odwołać trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Grupa rozważała możliwość powrotu na listopadowe koncerty do Japonii, jednak okazało się, że jeszcze jest na to za wcześnie. W oficjalnym komunikacie członkowie Linkin Park napisali:

Do naszych cudownych fanów w Japonii i braci z One Ok Rock:

Nie mogliśmy doczekać się, aż spotkamy się z wami wszystkimi, ale niestety nie możemy zagrać zaplanowanych koncertów w Tokio. Aż do teraz nie informowaliśmy o losie listopadowych koncertów, bo szczerze chcieliśmy je zagrać, nawet w obliczu śmierci Chestera. Każdego dnia zmagamy się z żalem, żeby móc stanąć na scenie bez naszego drogiego przyjaciela. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną nam miłość i wsparcie. Dziękujemy za zrozumienie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także